Kout mistrem formule Renault

Na rakouském Salzburgringu.

Vynikajícího úspěchu dosáhl český formulový závodník Adam Kout. Na rakouském Salzburgringu se stal celkovým vítězem seriálu LO Formel Renault 2.0. Stalo se tak během nervydrásajícího víkendu, na jehož konci se jezdec Křenek Motorsportu udržel v čele s náskokem pouhého bodu!

Během pátečních tréninků a kvalifikace se švýcarský tým Bossy Racing, za nějž Kout letos startuje, potýkal se správným nastavením vozu. Optimálně se ho nepodařilo najít ani pro sobotní závod, v němž se student z Brandýsa nad Labem musel spokojit až s pátou příčkou.

Situace byla o to horší, že největší Koutův konkurent Federico Rossi z Itálie zvítězil a snížil tak jeho náskok na minimum. V rozhodujícím klání v neděli však Adam opět osvědčil svůj velký taktický přehled, podržel si třetí místo a navíc získal bodovou bonifikaci za nejrychlejší kolo. Rossi byl navíc diskvalifikován, protože na jeho voze chyběl katalyzátor.

Druhý český zástupce Jakub Knoll obsadil v sobotu pěkné 16. místo, v neděli nezaviněně havaroval již v prvním kole.