Cristiano da Matta z hrobníkovy lopaty zpátky za volant

Po havárii při testech Champ Car málem přišel o život.

Šampion Champ Car a pilot formule 1 Cristiano da Matta se vrátil zpátky za volant závodního auta po svém těžkém zranění, po kterém málem přišel o život. O nehodě jsme informovali zde.

Bývalý jezdec týmu Toyoty formule 1 utrpěl během testů v Elkhart Lake vážné zranění hlavy, když se na trati srazil s jelenem. Podle očitých svědků narazil vůz dvaatřicetiletého Brazilce mezi pátou a šestou zatáčkou okruhu Road America pravým kolem do zvířete, které následně zasáhlo da Mattu do hlavy. Vůz s bezvládným jezdcem poté skončil v bariéře v šesté zatáčce.

Stav brazilského závodníka byl po nehodě velmi kritický, jak jsme informovali zde.

O stavu Cristiana da Matty a jeho návratu do života jsme pak informovali průběžně zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde a zde.

Minulý týden pak da Matta v Texasu testoval vůz série GrandAm a uvažuje se o tom, že by s Jimmym Vasserem startoval na Luguna Seca letos v květnu.

Během rekonvalescence da Matta jezdil na horském kole a závodil na motokárách. Ale po testu auta pro GrandAm to byla pro Brazilce úleva.

"Pocit úlevy," popsal první pocity da Matta. "Velký, velký pocit úlevy, ještě větší než velký."