Vandoorne v Rusku neporažen, vyhrál i v neděli

Formule Renault 3.5, Moskva - 2. závod

Stoffel Vandoorne podtrhl druhým vítězstvím svůj dominatní výkon během víkendu Světové série Formule Renault 3.5 v Moskvě, když suverénním způsobem triumfoval také ve druhém závodě a ujal se díky tomu vedení v průběžné klasifikaci před Kevinem Magnussenem, který dnes dojel druhý téměř 12 sekund za Vandoornem. Stupně vítězů doplnil Will Stevens.

Belgičan položil základ už na startu, kdy si pohlídal vedení a ve zbytku závodu nedal žádnému ze svých soupeřů šanci. V cíli se radoval ze svého čtvrtého letošního vítězství a v počtu prvenství v letošní sezóně vede.

Magnussen využil pomalého startu z první řady vyrážejícího Stevense a dostal se na druhou pozici, kterou udržel po celý zbytek závodu. Stevens si nikým neohrožován dojel pro třetí místo.

Těsně pod stupní vítězů skončil vítěz závodu v ulicích Monte Carla Nico Müller před domácím hrdinou Michailem Aljošinem, který po startu z deváté pozice pátým místem zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek.

André Negrao zopakoval svůj výsledek z prvního závodu, když také dnes skončil šestý.

Čtyři kola před cílem se na sedmou pozici před Olivera Webba dostal další domácí pilot Daniil Move. Rus však byl následně penalizován přičtením 10 sekund za ulitý start, což jej odsunulo za Webba i Pietra Fantina na devátou pozici.

Až do poslední zatáčky posledního kola si svůj útok na poslední bodovanou pozici nechal Norman Nato. Francouz však při snaze dostat se před Jazemana Jaafara s Malajcem kolidoval a druhý jmenovaný skončil v hodinách. Nato tak dojel na desáté pozici.

Výrazných trhlin v boji o titul šampiona doznaly šance Antonia Félixe da Costy, který neviděl cíl dnešního závodu. Portugalec ve třetím kole zpomalil a poté, co si nechal vyměnit přední křídlo, se vrátil na trať. O dalších 10 kol později však musel své snažení vzdát.

Vandoorne vede v průběžném pořadí o tři body před Magnussenem. Antonio Félix da Costa na třetí pozici ztrácí na Belgičana už 47 bodů.