Téměř 60-ti centimetrový model Ferrari vítal návštěvníky výstavy

Ten samý model monopostu při pohledu ze zadu

Ferrari 312 T4 Jody Schecktera z roku 1979

Ferrari 126 C 2 Gillese Villeneueva z roku 1982

Rok 1982 měl mít dva favority - mladičkého Prosta a ostříleného Villeneueva, jejichž hlavním trumfem měl být výkonný turbomotor. Prost sice vyhrál úvodní dva závody (druhý díky diskvalifikaci Piqueta a Rosberga), ale značná poruchovost znamenala, že největším favoritem se stalo Ferrari. Villeneuve v JAR startoval z 3. místa, ale už v šestém kole ho zradilo turbo. V Brazílii šel s 2. místa do čela, téměř polovinu závodu vedl, ale pak havaroval. V Long Beach přišel o třetí místo diskvalifikací - Ferrari nasadilo zadní křídlo, které mělo poukázat na chyby v pravidlech a za jeho použití byl potrestán. V San Marinu šel po odpadnutí Renaultů do čela a podle pokynů z boxů měl zvítězit. Týmový kolega Pironi ho však v předposledním kole předjel a vyhrál. Při tréninku v Belgii Gilles Villeneuve smrtelně havaroval. Cesta k titulu se tak otevřela Pironimu, jehož suverénní cestu zastavila nehoda při tréninku v Německu, po které musel ukončit kariéru. Mistrem světa se tak stal nečekaně Rosberg na Williamsu s atmosférickým motorem.