reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Merhiho pravděpodobně příští rok v F1 neuvidíme F1

O vozy Manoru s motory Mercedes je příliš velký zájem.

Roberto Merhi přiznal, že jeho šance na udržení sedačky jednoho z vozů týmu Manor nejsou velké a pravděpodobně si najde místo někde jinde.

Španěl se k týmu loni přidal jen krátce před odjezdem do Austrálie. Manor měl omezené možnosti výběru, protože mnozí jezdci nevěřili, že se tým podaří zachránit a že absolvuje celou sezónu. Když se ukázalo, že Manor má rozpočet i vůz na absolvování celé sezóny, často se objevovaly spekulace o Merhiho výměně za jezdce s bohatšími sponzory, ale 24letému jezdci bylo nakonec dopřáno absolvovat většinu sezóny. Pouze v Singapuru, Japonsku, USA, Mexiku a Brazílii ho vyměnil Američan Alexander Rossi.

"Popravdě řečeno, snažil jsem se dostat do lepší pozice, ale je velmi pravděpodobné, že Manor bude mít příští rok mnohem lepší vůz. Nevím přesně, jak velkou mám ještě šanci, ale s mým rozpočtem, velmi malým rozpočtem, asi nic nevymyslím. Bylo by fajn najít si místo třetího jezdce některého z lepších týmů a podílet se na přípravě vozu pro rok 2017. Další rok bych pak mohl mít šanci na návrat."

Podle Merhiho Manor teď potřebuje jezdce, se kterými do týmu přijdou i velcí sponzoři, aby mohl vyvíjet vůz a zároveň platit za pohonné jednotky Mercedesu. Loni tým používal pohonné jednotky Ferrari verze 2014, takže platil méně než ostatní týmy. S novými motory a nadějí na konkurenceschopnější vůz se ale zároveň zvýšil zájem sponzorů s vlastními jezdci.

"Je to těžké, protože do týmu investují hodně peněz a nové motory Mercedesu nejsou zrovna levné, takže pokud bych chtěl zůstat s týmem, musel bych i já přinést více peněz. Myslím, že příští rok by chtěli získat i nějaké body, ale bez peněz by to nešlo."

Pokud si tedy Merhi nenajde místo testovacího jezdce, pravděpodobně ho uvidíme startovat v jiné soutěži.

"Rád bych pokračoval v monopostech. Formule 1, IndyCar, nebo možná WEC. WEC je dobrý šampionát. Samozřejmě to nejsou monoposty, ale mají k nim docela blízko. Není to jako DTM. Závodění ve vozech DTM je úplně jiná disciplína."

Španěla nejvíce láká zaoceánská série.

"Líbí se mi vozy IndyCar, jsou velmi rychlé. Je pravda, že jsou i poměrně těžké, ale mají hodně přítlaku. Myslím, že by se mi tam líbilo. Jsou to vozy trochu podobné těm, se kterými se jezdí ve Formuli Renault 3.5 (kde Merhi odjezdil sezónu 2014 i část sezony 2015).

Nyní je mým cílem místo profesionálního jezdce na celou sezónu, abych se už nemusel zabývat tím, zda budu jezdit i v následujícím závodu. Měl jsem dobrý rok a po dobrých výsledcích bych rád pokračoval další sezónou, ale budu rád za každé dobré místo v monopostu. Nerad bych závodil v něčem se střechou."

reklama
reklama

Komentáře ke článku