reklama
reklama

Novinky

  • 17.10.2017 Brendon Hartley údajně dojezdí místo Daniila Kvjata u Toro Rosso zbytek sezony

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

reklama
reklama

Ecclestone pochybuje o návratu na Nürburgring F1

Hostitel VC Německa 2017 nadále neznámý.

Formule 1 zažila v Německu v posledních letech propad sledovanosti v TV i návštěvnosti na okruzích. Organizátoři závodů na Hockenheimringu doufají, že roční přestávka mohla být v tomto směru prospěšná a 31. července 2016 budou tribuny praskat ve švech. Kde a zda se v Německu bude jezdit i v roce 2017 však zůstává ve hvězdách. Pokud se tribuny nenaplní, Hockenheimring nebude mít zájem pořádat velkou cenu každý rok, pokud by tedy Bernie Ecclestone, boss celého cirkusu F1, náhodou nesouhlasil s výraznou slevou z každoročního poplatku.

Jediný další německý okruh připravený důstojně přivítat Formuli 1 je Nürburgring, který se s Hockenheimringem střídal do roku 2013. Pak se ale dostal do vážných finančních problémů a jedním ze zájemců o koupi byl i Bernie Ecclestone, jenže nakonec zvítězila nabídka od německé společnosti Capricorn, kterou ale následně koupil ruský miliardář Viktor Charitonin.

Dva miliardáři se nedokázali dohodnout na zorganizování Velké ceny Německa 2015 a s rokem 2017 to prý zatím nevypadá moc nadějně. Okruh přitom mohl mít místo v kalendáři jisté na 100 let, pokud tedy budeme věřit Ecclestonovým slovům.

"Nevěřím tomu. Zcela jistě se tam nebude závodit," cituje Ecclestona německý Motorsport-Magazin. "Škoda. Když byl Nürburgring na prodej, chtěl jsem ho koupit, ale jednoho dne za mnou přišli a řekli, že dostali lepší nabídku. Možná šlo jen o milion nebo dva. Řekl jsem jim, že to byla moje poslední nabídka a pokud jim někdo nabízí více, ať prodají jemu.

Takže to někomu prodali a ten někdo potom okruh prodal někomu jinému. Hloupé na tom je, že kvůli dvěma milionům přišli o někoho, kdo mohl garantovat, že se na tom okruhu bude jezdit dalších 100 let a kdo mohl všechno zlepšit. Raději vzali o pár milionů dolarů vyšší nabídku. A co tím dosáhli? Jsem zklamaný a zlobí mě to, ale kvůli tomu jsme přišli o Nürburgring."

reklama
reklama

Komentáře ke článku