reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Hamilton by se nikdy nezachoval sobecky F1

Na trati vždy myslí na dobro týmu.

Trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton vyloučil, že by někdy mohl sobecky neuposlechnout příkaz týmu.

Konec minulé sezóny se do velké míry nesl ve znamení vítězství Nica Rosberga a Hamiltonových pokusů dostat se vpřed díky odlišné strategii. Mercedes však byl vždy proti a úřadující mistr světa vždy nakonec poslechl.

"Vždycky jde o to, které rozhodnutí je nejlepší pro tým. V takových chvílích si je třeba uvědomit, že nejezdíte pouze za sebe a raději ustoupit. Kromě mě je v týmu 1300 lidí a mé sobecké rozhodnutí by se dotklo i jich. Takže ne, nikdy se nerozhoduji jen sám za sebe. Vždy se ujistím, že moje rozhodnutí je dobré pro každého v týmu," řekl úřadující šampion.

To však neznamená, že si Hamilton myslí, že všechna rozhodnutí stratéga na boxové zídce jsou správná. Minimálně v Mexiku by určitě vyhrál, kdyby neabsolvoval zbytečnou poslední výměnu pneumatik, během které klesl na druhé místo, odkud se už do konce závodu nedostal.

"V Mexiku mi tvrdili, že pneumatiky to nemohou zvládnout, ale ve skutečnosti mohly vydržet 70 až 80 kol, takže by určitě vydržely až do cíle. Po závodu jsem zjistil, že pneumatiky by to vydržely. Mohl jsem zůstat na trati a dokončit závod, žádný problém.

Tým to však nevěděl a z bezpečnostních důvodů trval na další zastávce. Považovali to za riziko, obávali se, že některá z pneumatik exploduje. Alespoň můžu být rád, že jsem měl pravdu."

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku