reklama
reklama

Novinky

  • 17.10.2017 Brendon Hartley údajně dojezdí místo Daniila Kvjata u Toro Rosso zbytek sezony

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

reklama
reklama

Renault chce být jedním z velkých hráčů Formule 1 F1

Abiteboul dostal čas i peníze.

Renault se připravuje na návrat na vrchol F1 s vlastním týmem, který může počítat s vysokým rozpočtem a od vedení automobilky dostal celé 3 roky na přípravu. Cyril Abiteboul snad ani nemohl dostat lepší karty.

"Carlos Ghosn (generální ředitel Renaultu) nám dal čas a my teď musíme postupovat pragmaticky," řekl šéf oddělení Renault Sport F1. "Víme, že některé věci potřebují svůj čas. Jediná věc, která již začala, je marketingový příběh. S Red Bullem jsme byli velmi úspěšní. Jako tým Renault jsme již uspěli dříve, ale z marketingového hlediska a hlediska spojení mezi F1 a zbytkem byznysu jsme na tom ještě nikdy nebyli takto dobře.

Takže co by nemělo čekat, je schopnost přeměnit to co děláme na trati na marketingovou hodnotu pro skupinu i pro naši značku. Je to nesmírně důležité, protože díky tomu si můžeme být jisti stabilitou, takže budeme mít finance i čas stát se jedním z velkých hráčů Formule 1."

A co v sezóně 2016? Vůz bude vycházet z loňského vozu Lotusu a francouzská automobilka pokračuje ve vývoji své pohonné jednotky. Na straně motorů si Renault zajistil služby Maria Illiena, který přišel s vlastními řešeními, ale nebude se začínat znova.

"Určitě použijeme některé s mých návrhů a postupně je integrujeme do současného motoru. Progres snad bude vidět už na začátku sezóny. S 32 žetony můžeme udělat hodně změn, ale máme příliš málo času. Musíme udělat co nejvíce v rámci omezeného času."

Renault R29

reklama
reklama

Komentáře ke článku