reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Závodní stevardi by měli být méně aktivní F1

Ať si to jezdci vyřeší mezi sebou.

Během širší diskuse na setkání v Ženevě se členové Strategické skupiny F1 a Komise F1 shodli v názoru, že závodní stevardy je třeba požádat o méně zásahů do soubojů na trati a tedy i méně trestů za menší incidenty.

Šéfům týmů se nelíbí především trestání jezdců po neúspěšných odvážnějších pokusech o předjetí, které se v posledních letech začaly označovat za "příliš optimistické". Navíc, jezdcům už nehrozí pouze trest průjezdu boxovou uličkou, "stop & go" a sekundy přičteny ke konečnému výsledku. Už druhý rok se za incidenty rozdávají i trestné body, a pokud jich některý jezdec nasbírá během 365 dnů 12 a více, nebude mu dovoleno odstartovat do nejbližší velké ceny.

Kvůli tomuto už avizoval "opatrnější" začátek sezóny mladý Max Verstappen, který si loni vysloužil uznání za pár velmi povedených předjížděcích manévrů, ale zároveň nasbíral i nejvíce trestných bodů. Na kontě jich má již 8 a první se mu mají smazat až v květnu. Za méně přísné tresty dlouhodobě lobbuje například i Pastor Maldonado, zřejmě nejtrestanější jezdec posledních dvou sezón, přestože většinou šlo menší tresty za menší incidenty, které se většinou obešly bez trestných bodů.

Pokud bude souhlasit i Světová rada motorsportu, budou zřejmě stevardi letos před závody instruováni, aby si penalizace i trestné body šetřili pro úmyslně kolidující jezdce nebo velmi nesportovní chování, například vytlačování soupeře z trati.

reklama
reklama

Komentáře ke článku