reklama
reklama

Novinky

  • 17.10.2017 Brendon Hartley údajně dojezdí místo Daniila Kvjata u Toro Rosso zbytek sezony

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

reklama
reklama

Maldonado možná Wehrleinovi otevřel cestu do Manoru F1

A týmy už pomalu obsazují i místa testovacích jezdců.

Hned v první únorový den jsme se dozvěděli, že Pastor Maldonado opravdu vynechá přinejmenším sezónu 2016. Jeho manažer Nicolas Todt poskytl krátký rozhovor agentuře Reuters.

"Nevidím žádnou konkrétní příležitost pro tento rok. Pokusíme se vrátit v roce 2017," řekl Todt.

Dosud nebylo potvrzeno, že Maldonado odchází kvůli škrtům v rozpočtu jeho sponzora PDVSA. Todt pouze řekl, že nedodržení smlouvy nebude mít soudní dohru.

"Nechci zacházet do detailů smlouvy. Dohoda s Renaultem byla zrušena v přátelském stylu. Žádný hněv, byli docela féroví."

Přestupový trh je již téměř uzavřený, ale přece jen jsou tu ještě dva neobsazené vozy týmu Manor.

"O Manoru jsme ani neuvažovali. Po pěti letech ve Williamsu a Lotusu… Při vší úctě k Manoru, pro Pastora by to nemělo žádný smysl."

Místo v nejslabším týmu minulé sezony je ale lákavé pro mladé jezdce a podle informací webu Motorsport na něj měl zálusk Kevin Magnussen, ale ten by měl být zítra oficiálně potvrzen jako Maldonadův náhradník u Renaultu. Místo je tedy volné a prý prudce stoupla šance, že se s Manorem dohodne Mercedes a tuto sezónu v jednom z vozů uvidíme Němce Pascala Wehrleina.

A jak pomalu usedá prach, oznamují se i jména testovacích a vývojových jezdců. Renault prý zítra oznámí najmutí Estebana Ocona jako třetího a náhradního jezdce. V týmu francouzské automobilky tak bude alespoň jeden francouzský pilot, což nejspíš bude zároveň znamenat jeho vyřazení z juniorského programu Mercedesu.

Svou jezdeckou sestavu již doplnil Williams, který se na konci minulé sezony rozloučil s testovací jezdkyní Susie Wolffovou i náhradníkem Adrianem Sutilem. Alex Lynn by měl zůstat na místě třetího jezdce, místo vývojového jezdce získal Lance Stroll a Williams sestavu doplňuje ještě o zkušeného Garyho Paffetta, bývalého testovacího jezdce McLarenu, který má týmu pomáhat prací v simulátoru.

Force India má nového vývojového jezdce. Je jím Rus Nikita Mazepin, syn miliardáře Dmitrije Mazepina, vlastníka Uralchemu.

reklama
reklama

Komentáře ke článku