reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Lewis Hamilton si v Austinu při americké hymně neklekne

  • 20.10.2017 Pascal Wehrlein je dalším kandídátem na místo u Williamsu pro rok 2018

  • 19.10.2017 Fernando Alonso prodloužil smlouvu s týmem McLaren na rok 2018

reklama
reklama

Sørensen: Carmen Jordá byla o 12 sekund pomalejší F1

Přesto zůstala s Renaultem ona.

Marco Sørensen byl jedním z testovacích jezdců Lotusu a týmu pomáhal hlavně prací v simulátoru, kde se mohl setkat i s jednou z mála žen oblékajících overal jezdce F1 - Carmen Jordá. Zatímco Dán už v týmu odkoupeným Renaultem není, Jordá zůstává ve spojení s Renaultem a možná bude podporována v nějaké jiné závodní sérii. A to se Sørensenovi zdá více než nespravedlivé.

"V simulátoru byla o 12 sekund pomalejší, ale slízla smetanu," postěžoval si Sørensen, který loni kromě GP2 závodil i ve vytrvalostních závodech WEC s vozem kategorie LMGTE. "Během posledních dvou let jsem v simulátoru strávil 60 dní, co je přibližně stejně, jako Kevin (Magnussen, jeho krajan) u McLarenu. Cítil jsem se být využíván a to až do té míry, že jsem raději odešel."

25letý jezdec se ještě nevzdal snu postavit se na start velké ceny F1, ale v současné době se tam nemá jak dostat. Volnou sedačku si těžko hledají i vítězové GP2, z vytrvalostních závodů je do F1 daleko a nemá sponzora, který by mu místo koupil.

"Nemohl jsem přijít s 50 miliony (dánských) korun (181 mil. českých korun) a jak jsem slyšel, to je startovací balíček pro toho, kdo si chce koupit sedačku v F1."

Jako jeden z testovacích jezdců Lotusu byl loni v jednom týmu s Jolyonem Palmerem, který prý ale není tak talentovaný jako jeho nový týmový kolega.

"Bude to těsné, ale podle mě má Kevin více talentu než Palmer."

reklama
reklama

Komentáře ke článku