reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Ricciardo: Jezdci chtějí ochranu hlavy F1

Nikdo není proti, lidé si časem zvyknou.

Času do konce měsíce ubývá, ale Daniel Ricciardo doufá, že se podaří včas odsouhlasit novou ochranu hlavy jezdce už pro sezónu 2017. Mělo by jít o ochrannou konstrukci připomínající svatozář nad hlavou jezdce, která by hlavu ochránila před letícími předměty, jako menší díly vozů nebo těžké pneumatiky po haváriích. Podle Ricciarda má tento kompromis, při kterém monopost zůstane otevřený a zároveň bude jezdcova hlava lépe chráněna než dosud, podporu většiny jezdců a žádné odpůrce.

"Hlava jezdce je již poslední docela snadno zranitelná část těla," řekl Australan. "Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by byl proti této ochraně. Jistě, někteří lidé možná nemají žádné stanovisko, ale většina lidí vám řekne, že to chce.

Nejprve to byl Jules (Bianchi), po něm Justin (Wilson), už se z toho stává tradice. A proč? Když to bude jen malá "svatozář", tak si na to lidé během jednoho nebo dvou závodů zvyknou a už to nebude nic nenormálního."

Ricciardův šéf, Christian Horner, v jednom z rozhovorů prozradil, že Red Bull vypracoval vlastní koncept, který hodlá nabídnout Mezinárodní automobilové federaci a ostatním týmům jako alternativu k "svatozáři" od Mercedesu. Obrázky jsme neviděli, ale mělo by jít o ochranný kryt z karbonu a skla, nejspíš takového, jaké chrání piloty stíhaček.

reklama
reklama

Komentáře ke článku