reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Lewis Hamilton si v Austinu při americké hymně neklekne

  • 20.10.2017 Pascal Wehrlein je dalším kandídátem na místo u Williamsu pro rok 2018

  • 19.10.2017 Fernando Alonso prodloužil smlouvu s týmem McLaren na rok 2018

reklama
reklama

Christian Horner je proti zrušení žetonů F1

Bez nich se začne šíleně utrácet.

Christian Horner varuje, že úplné odstranění žetonového systému a umožnění neomezeného vývoje motorů i celých pohonných jednotek, naplánované na sezónu 2017, povede k šílenému utrácení a vytvoří v F1 ještě nezdravější prostředí.

Všechny čtyři automobilky vyrábějící motory pro F1 se s FIA dohodly na odstranění žetonového omezení vývoje pohonných jednotek. Ferrari, Renault a Honda si od toho slibují rychlejší dohonění dominantního Mercedesu, zatímco německá automobilka nechce dostat nálepku někoho, kdo se uměle udržuje ve výhodě. Má se za to, že FIA s uvolněním vývoje souhlasila výměnou za souhlas automobilek se zavedením maximální ceny pohonných jednotek pro zákaznické týmy.

"Nedokážu pochopit, že chtějí totálně zrušit žetony a kompletně otevřít vývoj," řekl Horner. "Pro sport to nemůže být dobré, protože to jen znovu zvýší výdaje série a nemyslím, že by to pomohlo zdravé konkurenci. Tvůrce pravidel (FIA) snad v pravý čas přijde s pár jasnými pravidly."

Na otázku, zda Mercedes může s volnýma rukama a množstvím zdrojů ještě zvětšit svůj náskok, Horner odpověděl: "Nemyslím si, že je to o jednom nebo druhém výrobci, ale pokud se nyní rozpoutá šílené utrácení, bude to zdravé prostředí?

Na straně vozu máme například velmi přísná omezení. Máme omezený počet hodin ve větrném tunelu a můžeme dělat jen omezené množství simulací v CFD. Podle mě není rozumné dovolit (výrobcům motorů), aby testovaly libovolný počet motorů na libovolném počtu dynamometrů a neomezeně vyvíjely."

Odstranění žetonů by se mělo do pravidel dostat ještě v průběhu února, protože od března bude k úpravě zapotřebí souhlasu všech týmů.

reklama
reklama

Komentáře ke článku