reklama
reklama

Novinky

  • 24.09.2017 V listopadu bude mít premiéru nový dokumentární film o Scuderii Ferrari.

  • 23.09.2017 Formule 3 se po sezoně 2018 rozdělí na dvě výkonnostně odlišné kategorie.

  • 22.09.2017 Dodavatelem motorů pro sérii ADAC Formula 4 bude i v dalších dvou letech Abarth.

reklama
reklama

Williams ukázal FW38 F1

První fotky nového vozu.

Williams nečekaně předběhl Ferrari a jako první ukázal svůj vůz pro sezónu 2016. Nový vůz týmu z Grove nese jméno Williams Mercedes FW38 a designem barev se od svého předchůdce prakticky neliší. Stejný se zdá být i nos monopostu, ale ten se, stejně jako všechno ostatní, může během testů změnit. Výrazně odlišné jsou bočnice i otvory vedoucí vzduch do chladicího systému. Podle výběru úhlů, z nichž byly fotografie pořízené, může další větší změny ukrývat zadní část vozu.

"Dvěma třetími místy v poháru konstruktérů si Williams začal opět upevňovat svou pozici mezi předními týmy. To je vzhledem k množství zdrojů našich soupeřů ohromný úspěch. I udržení této pozice by bylo výzvou, ale my jsme odhodláni dál se zlepšovat, protože spokojeni můžeme být pouze s vítězstvími," píše se v doprovodném textu od Franka Williamse, 73letého šéfa a zakladatele týmu.

"Do sezony 2016 jsme si udrželi velmi stabilní složení týmu. Pro Felipeho (Massu) a Valtteriho (Bottase) to bude třetí společná sezóna. Výborně spolupracují a oba mají ideální kombinaci rychlosti a konzistence. I náš technický tým zůstal velmi konzistentní, což bude naší výhodou. Máme k dispozici některé z nejlepších mozků v F1."

Felipe Massa: "Zisk třetího místa mezi konstruktéry dva roky po sobě je skvělým úspěchem a přináší s sebou velká očekávání a jsem nadšený, že to budeme moci využít v nadcházející sezóně. Tým v továrně pracoval na novém voze velmi tvrdě a hodně času jsme strávili zkoumáním oblastí, které potřebovaly zlepšení."

Valtteri Bottas: "Tohle je vždy velmi zajímavé a vzrušující období roku, protože máme nový vůz a nevíme se dočkat chvíle, kdy ho vypustíme na trať, získáme první dojmy a vyzkoušíme jeho rychlost. Byla to dobrá zima a podle toho co vím, jdeme správnou cestou."

Vůz bude pohánět nová pohonná jednotka Mercedesu PU106C Hybrid a nadále si vyrábí vlastní převodovku. Na trati ho 22. a 23. února vyzkouší Valtteri Bottas a pak bude dva dny v rukou Felipeho Massy.

 

 

foto v plné velikosti: 01, 02

reklama
reklama

Komentáře ke článku