reklama
reklama

Novinky

  • 17.10.2017 Brendon Hartley údajně dojezdí místo Daniila Kvjata u Toro Rosso zbytek sezony

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

reklama
reklama

Jasuhisa Araj musel skončit kvůli věku F1

Táhne mu na šedesátku…

Jasuhisa Araj prozradil, že jeho odchod z místa sportovního ředitele Hondy nijak nesouvisí s výkonem loňských nebo letošních pohonných jednotek Hondy v F1, jejich spolehlivostí, utracenými penězi ani jinými neúspěchy Hondy v motorsportu. Jednoduše už oslavil 59. narozeniny a Honda nerada vidí šedesátníky na ředitelských postech.

"Nesouvisí to s koňskými silami ani výsledky. Je to o mém věku a ten nezměním. Bylo mi 58, teď mi je 59 a bude mi 60. Proto přišla přirozená organizační změna," řekl Araj webu Motorsport.

"Japonské společnosti obvykle mají stanovenou věkovou hranici pro odchod do důchodu a Honda to má nastaveno na 60 let. Mně bude 60, takže přišel čas předat štafetový kolík. Tak to u nás chodí.

Nebylo vůbec snadné učinit rozhodnutí o načasování, ale to není mým úkolem, o tomhle rozhoduje společnost. Takže na setkání představenstva se diskutovalo o správném načasování a po skončení sezóny 2015 jsme se rozhodli změnit organizaci. Hasegawa-san přijal novou roli a já se mám přesunout do nové role poradce."

Podle informací Motorsportu takové výměny Honda obvykle dělá s platností od 1. dubna, prvního dne jejího fiskálního roku. Výjimka z pravidla byla zřejmě udělána kvůli začátku zimních testů a blížícímu se začátku sezóny.

Araj ani zdaleka nebyl nejstarším mužem v padoku, řediteli McLarenu Ronu Dennisovi je 68, prezidentu FIA Jeanu Todtovi 69 a Berniemu Ecclestonovi 85 let.

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku