reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Bottas: FW38 je větší krok než FW37 F1

V pomalejších zatáčkách je cítit rozdíl.

Valtteri Bottas je přesvědčen, že nový vůz FW38 se Williamsu vydařil více než FW37. Během první poloviny zimních testů se Williams soustředil na testování spolehlivosti, ale Fin měl z 214 kol na okruhu Barcelona-Catalunya dobrý pocit.

"První dojem je dobrý," řekl Bottas. "Zdá se, že snaha odstranit největší slabiny loňského vozu byla úspěšná a taky motor se zdá být lepší než loni, ale zatím jsou to pouze dojmy. Nemáme v rukou žádné fakta ohledně konkurence, takže nevíme, jak jsme na tom ve srovnání s nimi. Jsem si jistý, že ještě můžeme přijít s velkými zlepšeními. Mám pocit, že jsme v zimě udělali větší krok než při přípravě FW37."

Williams už na konci sezóny 2015 prozradil, že jeho prioritou je zachovat dobré vlastnosti FW37 a zlepšit rychlost v pomalejších zatáčkách a na mokré trati.

"Bylo zcela zřejmé, že ztrácíme především v pomalých a středně rychlých zatáčkách a myslím, že v těchto místech jsme se zlepšili. Nevím, jestli to bude stačit, ale pocitově je to lepší.

Je to evoluce (loňského vozu), ale příští týden zlepšíme mechanickou stránku pár zajímavými novinkami, což je poměrně odlišný přístup od toho, co jsme dělali předtím. Na začátek roku máme naplánovaných spoustu vylepšení. Musíme prostě počkat. Zatím nevíme, kam se zařadíme ani jaký jsme rychlí."

reklama
reklama

Komentáře ke článku