reklama
reklama

Novinky

  • 17.10.2017 Brendon Hartley údajně dojezdí místo Daniila Kvjata u Toro Rosso zbytek sezony

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

reklama
reklama

Alonso vyvázl z děsivé nehody bez jediného šrámu F1

Jinak ale byla kolize běžným závodním incidentem.

Alonso mohl po havárii mluvit o velkém štěstí, že se mu po strašlivé havárii nic nestalo. Kokpit svého MP4-31, který v té době už vůbec nevypadal jako závodní vůz, opustil bez pomoci a hned i zamával fanouškům.

"Byla to pořádně velká havárie. Pokoušel jsem se držet ve větrném stínu za Gutiérrezem až do brzdného bodu a v poslední chvíli to byla kombinace několika faktorů a kolidovali jsme," vysvětlil Alonso.

"Naštěstí jsme oba v pořádku. Jsem tady, mohu s vámi mluvit. Jsem velmi vděčný za bezpečnost těchto vozů. Jsem naživu díky práci FIA a pokrokům v bezpečnosti."

Alonso a Esteban Gutiérrez kolidovali během brzdění před třetí zatáčkou. Alonso narazil do levé zadní části Gutiérrezova vozu a ve vysoké rychlosti se odrazil do zdi lemující levou stranu trati. Už nekontrolovatelný vůz pak směřoval do štěrkového kačírku, který však překonal bočním saltem a zastavil se až u bariéry za ním.

Byla to chyba předjíždějícího Alonsa nebo Gutiérreze? Podle Alonsa by měli stevardi nehodu označit za běžný závodní incident a nikoho netrestat.

"Podle mě to byl běžný závodní incident. Závodili jsme a občas prostě zapomeneme, že jedeme 300 kilometrů v hodině a z menší kolize může být velká havárie.

Zklamáním je, že šampionát začínáme s nulou na kontě a poškozenou pohonnou jednotkou. Je dost možné, že v dalším závodě použijeme jinou pohonnou jednotku."

reklama
reklama

Komentáře ke článku