reklama
reklama

Novinky

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

  • 13.10.2017 Brendon Hartley pojede VC USA v týmu Toro Rosso místo Pierra Gaslyho

reklama
reklama

Vettel: Tato trať nám nesedí, ale zlepšili jsme se F1

Připouští nesprávnou volbu strategie.

Sebastian Vettel po první zatáčce vedl závod a se zády krytými týmovým kolegou se začal vzdalovat zbytku pole. Po první výměně pneumatik za sebou úspěšně držel Nica Rosberga, ale nakonec svým fanouškům mával pouze z nejnižšího schodu stupňů vítězů.

Kde se stala chyba? Závod byl po kolizi Fernanda Alonsa s Estebanem Gutiérrezem přerušený a mechanici dostali před restartem příležitost vyměnit pneumatiky. Ferrari vsadilo na super-měkké pneumatiky s tím, že další zastávka v boxech je nevyhnutelná. Mercedes ale oběma svým vozům obul středně-tvrdé pneumatiky a nechal je dojet až do cíle.

"Rozhodli jsme pro agresivní strategii. Při zpětném pohledu můžeme říci, že jsme raději mohli udělat něco jiného, ale nebudu nikoho obviňovat. Je škoda, že náš druhý vůz nejel, ale i tak můžeme být pozitivní.

Tým je v dobré formě. Víme, že můžeme být lepší a více zatlačit na Mercedes. Dá se říci, že nám nepomohla červená vlajka, ale to se stává."

Trať vedoucí melbournským Albert Parkem má svá specifika a Vettel prý očekával, že tam bude Ferrari tahat za výrazně kratší konec. Na klasických závodních okruzích by mělo být Mercedesu lepším soupeřem.

"Jednoznačně jsme byli (Mercedesu) mnohem blíže než před rokem. Toto je pro nás jedna z nejhorších tratí. Mysleli jsme si, že v kvalifikaci budeme o něco silnější, ale to nám moc nevyšlo. Dnes to bylo mnohem lepší. Jsme na správné cestě a pomalu dáváme všechno dohromady."

Další na programu je Velká cena Bahrajnu. Okruh Sakhir má několik dlouhých rovinek a zpravidla se tam nejvíce daří vozům s nejsilnějšími motory. Uvidíme, jaký progres Ferrari dosáhlo v této oblasti.

reklama
reklama

Komentáře ke článku