reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Wehrlein: Manor bude silný F1

Nejprve si ale musí poradit s degradací pneumatik.

Pascal Wehrlein, úřadující šampion DTM ve službách Manoru, je přesvědčený, že brzy začne předvádět lepší výkony, než jsme viděli v neděli v Melbourne. Manor si ale nejprve bude muset poradit s příliš rychlou degradací pneumatik.

"Měl jsem vynikající start. Až mě to překvapilo, protože to byl můj první start do závodu F1, ale byl skvělý," řekl Wehrlein během rozhovoru pro web Motorsport. "Do konce prvního kola jsem se posunul o šest nebo sedm míst výše a během prvních kol, když ještě držely pneumatiky, jsme byli velmi konkurenceschopní.

Ale pak se projevila rychlá degradace a po šesti nebo sedmi kolech jsem na tom už byl evidentně hůře než ostatní. Po nasazení nových pneumatik se rychlost vrátila, opět jsme byli podobně rychlí jako po startu, takže jsem mohl svádět souboje s ostatními jezdci. Ale opět to bylo jen na pár kol, pak mi opět začaly odcházet pneumatiky dříve než ostatním.

Takže teď je naší prioritou přimět pneumatiky vydržet déle. Ale jsem optimistický, protože jsme rychlí, potřebujeme pouze změnit nastavení vozu, a když pak pneumatiky vydrží déle, budeme konkurenceschopní."

Byl to Wehrleinův první závod, takže nejen nastavení, ale i on může být v Bahrajnu mnohem lepší.

"Hodně jsem se naučil. Byl to můj první závod a mám se ještě hodně co učit. Ohledně kvalifikaci jsem nezískal žádné zkušenosti. Udělal jsem jen jedno kolo a byl to pořádný zmatek, tato (nová) kvalifikace. Takže se už velmi těším na další závod. Z prvního závodu se můžeme poučit a už nyní jsme lépe připraveni na další."

Manor používá motory Mercedes, které budou pravděpodobně i letos na dlouhých rovinkách okruhu Sakhir výhodou.

reklama
reklama

Komentáře ke článku