reklama

Novinky

  • 20.03.2018 Neutral Podle výzkumu by fanoušci F1 uvítali v rámci VC také klání historických monopostů

  • 19.03.2018 Neutral Nové hyperměkké pneumatiky nebudou ve VC Austrálie použity

  • 14.03.2018 Neutral Zástupce ředitele VC F1 Laurent Mekies údajně přechází ze služeb FIA k Ferrari

Facebook Instagram
reklama
reklama

Pierre Gasly: "V GP2 jsem prožil krásné časy"

Pierre Gasly: "V GP2 jsem prožil krásné časy"

Rozhovor se Šampionem GP2 2016

O víkendu Pierre Gasly završil své více než dvouleté působení v sérii GP2 ziskem titulu. Ale neměl to vůbec jednoduché. Do Abu Dhabi přijížděl se sedmi bodovou ztrátou na svého kolegu a zároveň největšího soupeře Antonia Giovinazziho. Na svojí stranu ale vše obrátil již v kvalifikaci, když vybojoval pole position, kdežto jeho kolega se musel spokojit se šestým místem na startu. Bez problémů ovládl i hlavní závod a dostal se tak do čela průběžného pořadí. V neděli se pak už Giovinazzi nedokázal prosadit, takže Gasly mohl slavit vytoužený titul. My jsme mu v neděli po závodě položili několik otázek...

Jaké jsou tvé pocity jako čerstvého Šampiona?

Je úžasné být šampiónemem GP2. Byl to náročný boj a my jsme bojovali až do konce. Je to prostě moment, který nelze popsat; všechny mé pocity, je to neuvěřitelné. Velice děkuji celému týmu za skvělou práci, děkuji Red Bullu, mé rodině, přátelům, všem lidem, kteří mě podporovali. Byla to fantastická sezóna.

Co byl pro tebe nejdůležitější moment v bitvě o titul?

Myslím, že to byl určitě tento víkend, již od volného tréninku jsem byl nejrychlejší, také v kvalifikaci a včera jsem vyhrál závod, což bylo, podle mého názoru, důležité před posledním závodem. Každé závody byly důležité, hlavní byla konzistentnost. Mám radost z týmu a toho, že jsme vyhráli pohár konstruktérů a získali první a druhé místo v šampionátu jezdců.

Jak budeš na GP2 vzpomínat?
Je to pro mě neuvěřitelné. Vždy budu vzpomínat, jaké to tu bylo fantastické, GP2 jsem miloval. Zažil jsem tu tolik emocí, pocitů i skvělých soubojů. Letos jsme měli fantastické auto. Znám téměř každého v paddocku, takže mi budou všichni velmi chybět, ale takový je život. Ano, v GP2 jsem prožil skutečně krásné časy.

 

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku