reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Lewis Hamilton si v Austinu při americké hymně neklekne

  • 20.10.2017 Pascal Wehrlein je dalším kandídátem na místo u Williamsu pro rok 2018

  • 19.10.2017 Fernando Alonso prodloužil smlouvu s týmem McLaren na rok 2018

reklama
reklama

Renault získal bývalého aerodynamika Red Bullu F1

Postaví ho do čela svého aerodynamického oddělení.

Renault oznámil získání další posily do své rozšiřované továrny v Enstone. Na začátku července se k němu připojí Pete Machin a obsadí post šéfa aerodynamiky. Machin začal svou kariéru v F1 v týmu Arrows v roce 1997, v roce 2002 přestoupil do Jaguaru a zůstal, když tým přešel do rukou Red Bullu. Prací v aerodynamickém tunelu se podílel na mistrovských vozech RB6, RB7, RB8 a RB9.

"Aerodynamika má, samozřejmě, obrovský podíl na celkové rychlosti vozu, proto je najmutí Petea důležitou součástí našeho náborového programu," řekl Cyril Abiteboul, generální ředitel Renaultu. "Pokud je z nových pravidel něco zřejmé, tak v první řadě to, že aerodynamika bude ještě důležitější než dosud, takže budeme těžit z toho, že k nám Pete přichází v tomto vzrušujícím období. Zapadne do již vytvořené struktury týmu a očekáváme, že již na konci roku budeme vidět plody jeho práce."

Pete Machin: "Bob Bell vedl technický tým, když Renault naposledy vyhrával poháry konstruktérů, proto se velmi těším, že v mé nové pozici s ním budu spolupracovat a naším cílem bude dosáhnout stejné úspěchy. S Nickem Chesterem a Ciaronem Pilbeamem jsem už pracoval, takže některé z klíčových postav týmu již dobře znám a sdílím jejich ambice."

Renault zároveň jmenoval Jona Tomlinsona zástupcem šéfa aerodynamiky.
reklama
reklama

Komentáře ke článku