Buemi v Buenos Aires získal hattrick

Fornule E, Buenos Aires

Třetí závod sezóny 2016/2017 hostilo argentinské Buenos Aires. Jedná se o jedinou lokalitu, která byla součástí všech sezon.

Z pole position startoval di Grassi, kterého v první řadě doplnil Vergne. Samotný start se obešel bez kolizí. První místo si di Grassi udržel. Okamžitě po startu ovšem zavlály na celém okruhu žluté vlajky, když se Carroll neodlepil za startu. Svůj vůz nakonec rozpohyboval, ale ztratil kolo.Ve 3. kole ztratil di Grassi první pozici vůči Vergnovi, když v následující zatáčce ztratil pozici i s Buemim. V 6. kole se Bird propadl díky technickým problémům na poslední místo a zvládl se akorát vrátit do boxů, kde vůz vyměnil. Mezitím se di Grassi propadl za Turveyho na 4. místo. Buemi překonal Vergneho a ujal se vedení závodu. Pilot e.dams okamžitě začal budovat náskok ve vedení. V 9. kole byl rozhodnuto o Fan Boostu, který v tomto závodě získal Buemi, di Grassi a Abt. Stejní piloti ho získali i v předešlém závodě. V kole 12. di Grassi ztratil svou pozici i vůči Prostovi. O dvě kola později nad okruhem opět zavláli žluté vlajky, když na trati zpomalil Engel. V 17. kole se Evans s Jaguarem první dostal pod 10% baterie. Na konci 19. kola začínali pilotu zajíždět do boxů. V první skupině byl Turvey, Evans a Duval. V následujícím kole zajeli k výměně téměř všichni, kromě Rosenqvista, Heidfelda a Carrola. Buemi absolvoval dlouhou výměnu. Nakonec ztratil jen svůj vybudovaný náskok, ale 1. místo mu zůstalo. Také Rosenqvist absolvoval dlouho výměnu a propadl se tak na chvost pole. Po boxech bylo pořadí na prvních 10 místech následující: Buemi, Vergne, Prost, di Grassi, Piquet, Turvey, Evans, D‘Ambrosio, Abt, Frijns. Ve 24. kole překonal di Grassi Prosta a ujal se tak 3. místa. Mezitím byl Heidfeld vyšetřován komisaři. Daniel Abt svůj Fan Boost využil jako obranu svého 10. místa před Frijnsem. Jen o dvě kole později Buemi využil ten svůj, aby si upevnil svůj náskok na 1. místě. Po celý závod pomalu polem stoupal domácí Jose Maria Lopez, který startoval až z posledního místa. Bylo vidět, že mu domácí prostředí během závodu sedělo lépe. V 35. kole začali komisaři vyšetřovat di Grassiho za nebezpečné vypuštění vozu v boxech. Abt ve stejném kole překonal Evanse. V předposledním kole předvedli souboj týmový kolegové Duval a D‘Ambrosio. Lopez to nakonec dotáhnul na 10. místo a získal tak před domácím publikem 1 bod.

Buemi si v Agrentině dojel pro třetí 1. místo v řadě a zvýšil tak svůj náskok v šampionátě. Na pódiu ho doplnil Vergne a di Grassi.

Nejrychlejší kolo získal Felix Rosenqvist.

Sezóna pokračuje 1. dubna v Mexico City.