reklama
reklama

Novinky

  • 22.09.2017 Dodavatelem motorů pro sérii ADAC Formula 4 bude i v dalších dvou letech Abarth.

  • 22.09.2017 FIA změnila pravidla pro udělování superlicencí pro F1.

  • 22.09.2017 Po 63 letech se do Švýcarska vracejí automobilové závody na okruzích.

reklama
reklama

Překvapený vítěz Macušita F2

Latifi přišel vlastní chybou o jisté prvenství.

Ve druhém závodě Formule 2 v Barceloně se prosadil japonský chráněnec Hondy Nobuharu Macušita.

Postavení na startu nedělního sprintu Formule 2 odpovídá obrácenému pořadí prvních osmi ze soboty. Pole position proto připadlo Artemovi Markelovovi (Russian Time). Za Rusa se postavili Gustav Malja (Racing Engineering), Nicolas Latifi (DAMS), Alexander Albon (ART), Nobuharu Macušita (ART), Oliver Rowland (DAMS), Luca Ghiotto (Russian Time) a sobotní vítěz Charles Leclerc (Prema).

Markelov svoji šanci zahodil: Při startu se sotva odlepil z místa, zatímco Latifi se díky bleskové reakci dostal do čela před Malju, Macušitu a Ghiotta. Markelov se propadl až na osmé místo za Leclerca.

Latifi si šikovně vybudoval dostačující náskok. Po třetině závodu měl na Malju k dobru 1,5 s. Další sekundu za Švédem následoval Macušita a o další místa bojovala skupina ve složení Rowland, Ghiotto, Albon, Leclerc a Markelov.

V 11. kole již neudržel Ghiotto za sebou Albona s Leclercem. Viditelně zápolil se svým vozem a v příštím kole ztratil další pozici ve prospěch týmového kolegy Markelova.

Macušita postupně dotáhl druhého Malju a Leclerc tvrdě atakoval pátého Albona. Ve 14. kole se Macušita dokázal posunout na druhé místo a i Rowland využil skutečnosti, že si Malja při obranné akci zničil pneumatiky. Švéda stěžujícího si na vibrace poté dotáhli i Albon s Leclercem. Šest kol před cílem se Leclerc posunul před Albona a o kolo později korunoval dílo předjetím Malji.

Zdálo se, že je o pořadí prvních tří rozhodnuto. Latifi měl již čtyřsekundový náskok na Macušitu, jenže čtyři kola před cílem znenadání vylétl v 10. zatáčce do štěrku! Japonec s radostí převzal první místo a notně překvapen si dojel pro vítězství (svoje třetí v GP2/F2). Také Rowland se dostal před zdrceného týmového kolegu. Za čtvrtým Leclercem předvedl výborný finiš Jordan King. Jezdec nizozemské stáje MP se dokázal probojovat až na páté místo před Malju, Ghiotta a Albona, jehož pneumatiky byly zcela na odpis.

Nebylo to tak lehké, jak to vypadalo. Nicolas držel své tempo a bez jeho chyby bych ho nedokázal dotáhnout,“ prohlásil Macušita upřímně. „Něco mi ulétlo z vozu a to mne tak rozrušilo, že jsem propásl brzdný bod..,“ odůvodnil Latifi chybu, která ho stále jisté vítězství.

Šampionát Formule 2 pokračuje za dva týdny v Monaku.

Výsledky:

1. Nobuharu Macušita, ART

2. Oliver Rowland, DAMS

3. Nicolas Latifi, DAMS

4. Charles Leclerc, Prema

5. Jordan King, MP

6. Gustav Malja, Racing Engineering

7. Luca Ghiotto, Russian Time

8. Alexander Albon, ART

 

Stav šampionátu F2 po čtyřech závodech:

1. Charles Leclerc 70

2. Oliver Rowland 47

3. Luca Ghiotto 38

4. Artem Markelov 34

5. Nobuharu Macušita 31

reklama
reklama

Komentáře ke článku