reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Lewis Hamilton si v Austinu při americké hymně neklekne

  • 20.10.2017 Pascal Wehrlein je dalším kandídátem na místo u Williamsu pro rok 2018

  • 19.10.2017 Fernando Alonso prodloužil smlouvu s týmem McLaren na rok 2018

reklama
reklama

Začaly přípravy na hi-end VC Silicon Valley F1

Za projektem stojí Hellmund a Tilke.

Pokud jste o tom ještě náhodou neslyšeli, v Silicon Valley najdete sídla mnoha globálně významných technologických společností včetně notoricky známých, jakými jsou Apple, eBay, Electronic Arts, Google, Netflix, Nvidia, Yahoo! a Tesla Motors. Další tam mají alespoň velké pobočky nebo centra. A podnikatel Williams Yao už pracuje na realizaci projektu, který spojí unikátní atmosféru jižní části San Francisca a F1. Vždyť jaká jiná sportovní událost by měla přilákat nadšence technologií, když ne velká cena F1?

Projekt ale není pouze o postavení okruhu. Byznysmodel stojí na vybudování Motor & Technology Center of Excellence, který má zabírat 225 hektarů. Kromě závodního okruhu s různými konfiguracemi mají být součástí areálu i konferenční centrum, restaurace, luxusní byty, hotel i obchody s hi-tech zařízeními. Návštěvníkům se mají v jednom balíku nabízet závody a nejnovější výtvory technologického průmyslu, přičemž trať by se využívala také k testům a předváděcím jízdám elektromobilů i autonomních automobilů.

Plánů na novou velkou cenu F1 se každoročně objeví několik a přestože je nápad na hi-end velkou cenu v Kalifornii zajímavý, důvěryhodnost projektu dodává až zapojení dvou známých jmen. Jedním je Tavo Hellmund, který stál za přivedením VC USA na Okruh Amerik v Texasu a podílel se i na obnovení VC Mexika. Druhou a ještě známější osobou je Herman Tilke, známý také jako dvorní architekt F1, stojící za většinou nových okruhů, které za uplynulé dvě desetiletí přibyly do kalendáře F1.
reklama
reklama

Komentáře ke článku