reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Lewis Hamilton si v Austinu při americké hymně neklekne

  • 20.10.2017 Pascal Wehrlein je dalším kandídátem na místo u Williamsu pro rok 2018

  • 19.10.2017 Fernando Alonso prodloužil smlouvu s týmem McLaren na rok 2018

reklama
reklama

Držitelům superlicence možná přibudou povinnosti F1

Čekají je hodiny práce pro Liberty Media?

Zak Brown navrhl, aby byla práce pro Liberty Media součástí podmínek udělení superlicence, bez které se jezdec nesmí účastnit velké ceny.

Úvahy na téma lepší propagace odstartoval promoční event v Londýně před letošní Velkou cenou Velké Británie. Zúčastnili se ho všichni populární jezdci F1, pouze s výjimkou Lewise Hamiltona, který nutně potřeboval odpočinek v USA. Jenže jako napotvoru, akce skončila velkým úspěchem a z neúčasti trojnásobného britského mistra světa se na Britských ostrovech stala kauza. Na druhé straně, odpočatý Hamilton mohl Silverstone opouštět se slovy Veni, vidi, vici, což není zcela fér k jeho kolegům. Proto Brown navrhuje, aby byla účast v budoucnu povinná.

"Podle mě by součástí žádosti o superlicenci měl být závazek zúčastnit se přesně určeného počtu takových eventů organizovaných F1 Group," řekl ředitel McLarenu. "F1 by pak jezdce mohla nabídnout promotérům a městům, protože když se to tak vezme, fanoušci nás všechny živí. Ať už si koupí lístek nebo přispějí nepřímo, oni jsou benzinem tohoto sportu a ten potřebuje investovat do udržení své fanouškovské základny.

NFL vezme město útokem týden před utkáním a zcela ho ovládne, čímž pozvedne zážitek fanoušků na zcela novou úroveň. V Londýně jsme dělali totéž. Možná by se to takto nedalo udělat na každém trhu, ale mohli bychom zkusit například pravidelné střídání."
reklama
reklama

Komentáře ke článku