reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Verstappen: Na trati musíš být hovado F1

Proč je důležité porazit Ricciarda?

Max Verstappen je známý díky svým předjížděcím manévrům, ale mnozí ho mají zafixovaného i jako jezdce s velmi nesportovním a bezohledným chováním na trati. Verstappen ale bere obojí! V minulém závodě riskantním brzděním způsobil odstoupení Daniela Ricciarda a závod předtím bojoval se Sebastianem Vettelem na dráze i za obrubníky. Z některých jeho starších obranných manévrů vstávají vlasy hrůzou, jenže to je jeho práce.

"Mohou mi vymýšlet přezdívky, Šílený Max a podobně, na tom nezáleží," cituje mladíka Sport Bild. "Na trati musíš být hovado. Jen si vzpomeňte, co všechno udělal Michael Schumacher! Koneckonců, úkolem jezdce F1 je vyhrávat závody a tituly, ne být ohleduplným řidičem."

I to je důvod, proč ho netrápí celkem časté připomínky k jeho stylu závodění. "Nečekám od něj (Sebastiana Vettela) vánoční pohlednici, ani že mě pozve na svou narozeninovou oslavu."

A v F1 je největším soupeřem vždycky jediný závodník ve stejném voze. Těší ho, že jím je Daniel Ricciardo, který zatím jako jediný dokázal na body porazit Sebastiana Vettela, když byl jeho týmovým kolegou. "Daniela beru jako nejdůležitější výzvu. Když tihle dva v roce 2014 jezdili za jeden tým, Daniel byl lepší."
reklama
reklama

Komentáře ke článku