reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Nejistota kolem evropské F3 F3 Inter.

Provázanost se šampionátem DTM se jí může stát osudnou.

Po odchodu Mercedesu je budoucnost DTM nejistá. Není vyloučena ani alternativa, že tradiční šampionát po sezoně 2018 skončí. Tím se do ohrožení dostávají i jeho doprovodné série, v první řadě ME F3.

Existuje riziko, že se DTM nebude dále pořádat. Co se pak stane s juniorskými seriály, které se v jeho rámci konaly? Byla by to pro ně opravdu tvrdá rána. Je to palčivé téma,“ nechal se slyšet šéf motorsportu Mercedesu Toto Wolff.

Evropská F3 se letos jede během víkendů DTM šestkrát. Řada pilotů z ní navíc zamíří rovnou do Deutsche Tourenwagen Masters a třeba právě Mercedes v ní podporuje několik talentovaných mladíků. Aktuálně vedoucí muž její průběžné klasifikace Maximilian Günther má už dokonce statut testovacího a náhradního jezdce trojcípé hvězdy v DTM. Rovněž je všeobecně známo, že se ve Stuttgartu hodně zajímají o Micka Schumachera.

Jedno řešení, a to velmi elegantní, zapeklité situace by zde ale bylo. Spočívá v realizaci plánu Rosse Brawna a potažmo Liberty Media sloučit kontinentální mistrovství F3 s GP3 a zařadit tento nový produkt do programu velkých cen F1.

reklama
reklama

Komentáře ke článku