reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Räikkönen: Výsledky neodpovídají rychlosti F1

Chce další pokus.

Sebastian Vettel 202 bodů, Kimi Räikkönen 116 bodů. Takový je stav v tabulce MS F1 2017 během letní přestávky. Už v Maďarsku bylo vidět, že Finovým úkolem již není vyhrávat závody a snažit se vrátit do boje o titul šampiona, ale hlídat záda svého týmového kolegy. Již 37letý závodník je ale přesvědčen, že bodové konto neodráží jeho skutečnou rychlost a příští rok by rád dostal další šanci závodit za Ferrari.

"Osobně nejsem s výsledky spokojený," odpověděl Räikkönen na otázku Motorsportu. "Chci vyhrávat závody, vždy chci být v boji o vítězství, ale letos se to moc často nestává. Je to proto, že když něco není přesně na svém místě, když se něco pokazí, tak za to zaplatíte. Když se podívám pouze na jezdeckou stránku, jsem rychlý. To mi starosti nedělá. Problémem je dosáhnout, aby do sebe všechno zapadlo.

S výsledky celkově nejsem spokojen, ale už se stalo, ty už nezměníme. Bude to stačit? To nevím. Uvidíme. Tým ví, co dokážu. Nakonec si vyberou možnost, která pro ně bude nejlepší. Mým jediným cílem je úspěch. To je jediný důvod, proč tady stále jsem. Nemám jiný důvod. Nemám zájem se pouze zúčastnit, opak je pravdou. Když se nedaří, není to vždy zrovna zábava. Záleží na mnoha věcech. Nyní jsme rychlí, ale rychlost sama o sobě nestačí, když zbytek nefunguje podle představ.

reklama
reklama

Komentáře ke článku