reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Schlegelmilch prodal svoji kolekci 600 000 snímků z F1 F1

Novým vlastníkem je mediální koncern Motorsport Network.

Jeden z nejkvalitnějších fotografických archivů ve F1 mění svého majitele. Rainer W. Schlegelmilch prodal svoji sbírku společnosti Motorsport Network.

Největší mediální koncern v oblasti motoristického sportu (patří mu i portály Autosport a Motorsport), v jehož vedení figuruje i šéf McLarenu Zak Brown, už v minulém roce koupil vyhlášenou kolekci LAT Images. Ta čítá 17,5 milionu(!) snímků s touto tematikou, dokumentujících časové období od roku 1895 do současnosti.

Schlegelmilchův archiv je sice podstatně menší, obsahuje jen něco kolem 600 tisíc položek, jeho historická cena je však obrovská. Slavný německý fotograf, který před několika lety zavítal také do ČR jako předseda poroty v soutěži Zlaté oko, zachycuje svým objektivem dění ve F1 již od roku 1962. První velkou cenou, kterou navštívil, byla belgická na tehdy ještě ryze silničním okruhu Spa-Francorchamps. Od té doby jich na jeho konto přibylo více než 600. V roce 2011 obdržel od Bernieho Ecclestonea, jako dosud jediný žurnalista, čestnou doživotní akreditaci.

reklama
reklama

Komentáře ke článku