reklama
reklama

Novinky

  • 17.10.2017 Brendon Hartley údajně dojezdí místo Daniila Kvjata u Toro Rosso zbytek sezony

  • 15.10.2017 Rene Rast (Audi) se stal vítězem letošního ročníku DTM

  • 14.10.2017 Brit Lando Norris se stal novým mistrem Evropy formule 3

reklama
reklama

Honda je teď tam, kde chtěla být v březnu F1

Z určitého pohledu to je jen malý skluz.

Katastrofální zimní testy i začátek sezony motivovaly McLaren k vážným úvahám o předčasném rozvázání smlouvy s Hondou, avšak vypadá to tak, že situace se pomalu vrací do normálu. Alespoň pokud budeme věřit Jusuke Hasegawovi, který v rozhovoru pro Racer řekl, že výkon a spolehlivost motorů Honda nedávno dosáhly úrovně, na níž měly být na začátku sezony. Optikou automobilového průmyslu je to jen malý časový skluz, ačkoli McLarenu to zničilo sezonu.

"V současnosti jsme možná na úrovni výkonů, kterou jsme chtěli dosáhnout na začátku sezony," řekl šéfinženýr Hondy. "Já osobně si říkám: Alespoň jsme na úrovni, na které jsme měli být v Barceloně. Trvalo to přibližně pět měsíců, na to musíme být pyšní. Avšak s ohledem na kalendář F1 jsme to dokázali příliš pozdě. Takže napůl se mi ulevilo a napůl jsem velmi zklamaný, že jsme takové výsledky neměli na začátku sezony."

Honda se mezitím údajně pokouší přesvědčit Toro Rosso, aby od příští sezony také používalo její motory. Ani jeden z nejvyšších představitelů Red Bullu v F1 tyto zprávy nechce komentovat.

"Uvidíme," stručně odpověděl Helmut Marko na otázku položenou redaktorem novin El Confidencial.

"Nebudu komentovat klepy ani se ptát na zdroj vašich informací," řekl žurnalistům Christian Horner.
reklama
reklama

Komentáře ke článku