reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Také ve druhém tréninku v Austinu byl nejrychlejší Lewis Hamilton

  • 20.10.2017 První trénink na VC USA se odehrál pod taktovkou Lewise Hamiltona

  • 20.10.2017 Max Verstappen prodloužil smlouvu s týmem Red Bull až do roku 2020

reklama
reklama

Šéf Toro Rosso viní padok ze šíření drbů F1

Sainzův rychlý přestup do Renaultu si někdo vymyslel.

Šéf týmu Toro Rosso označil všechny zprávy o Sainzově okamžitém přestupu do Renaultu za výsledek práce znuděného padoku. Ve skutečnosti spekulace o přestupu vydatně podporoval sám Sainz, když mluvil o tom, že jeho setrvání v Toro Rosso je nepravděpodobné, že by to byl těžký rok a že věří, že Helmut Marko učiní rozhodnutí, které nebude dobré pouze pro společnost Red Bull , ale i pro jeho jezdeckou kariéru. To ale nic nemění na tom, že Sainzovi byla prodloužena smlouva a zůstává v Toro Rosso.

"Vůbec nevím, kde se vzal ten drb, že v Budapešti bude závodit za nevím který tým," řekl Franz Tost. "Ale toto je formule 1 a když si lidé někde sednou a nudí se, začnou si vymýšlet příběhy, mluvit o snech a tak... Pak se o tom doslechne někdo další a začne se to šířit. Faktem je, že Carlos závodí za nás, má kontrakt s Red Bullem a o jeho budoucnosti rozhodne Red Bull, protože má podepsanou smlouvu."

A Sainz si už uvědomil, že snažit se vymanit z Red Bullu bylo chybou. "Jsem si jistý, že si z toho vzal ponaučení a že už chápe, co je pro něj důležité. Jak jezdcům často říkávám, nejdůležitější je odvést co nejlepší práci s tím, co mají právě teď k dispozici. Zbytek přijde sám od sebe, ať už jsou kdekoli. Přitom máme dobrý, konkurenceschopný vůz a tým odvádí skvělou práci. Daří se nám, v Toro Rosso má jezdec vždy šanci získat body."
reklama
reklama

Komentáře ke článku