reklama
reklama

Novinky

  • 20.10.2017 Lewis Hamilton si v Austinu při americké hymně neklekne

  • 20.10.2017 Pascal Wehrlein je dalším kandídátem na místo u Williamsu pro rok 2018

  • 19.10.2017 Fernando Alonso prodloužil smlouvu s týmem McLaren na rok 2018

reklama
reklama

F1 se finančně daří F1

Zvyšuje příjmy, zbavuje se dluhů, investuje do lidí.

F1 se ve druhém čtvrtletí 2017 podařilo dosáhnout vyšších příjmů, než měla ve stejném období roku 2016. Do Formula One Group přiteklo 616 milionů amerických dolarů (přibližně 13 632 000 000 korun). Provozní zisk za měsíce duben, květen a červen klesl z 90 na 45 milionů USD, ale za to mohou investice do budoucnosti.

"Jsme za polovinou sezony 2017 a návštěvnost, sledovanost a využívání digitálních platforem rostou," oznámil Chase Carey, generální ředitel formule 1. "Jsme v procesu vývoje našeho tří- až pětiletého strategického plánu. Zatím se soustředíme na priority, jakou je větší zapojení fanoušků, což má pozitivní dopad na byznys a pokládá základy pro budoucí výsledky."

Tým lidí zodpovědných za promyšlený a moderní marketing i skupina odborníků pracujících pod Rossem Brawnem se budou ještě zvětšovat, takže náklady se budou dál zvyšovat.

"Momentálně máme 70 až 75 lidí a tento počet se má ještě zdvojnásobit. Dáváme to dohromady, přičemž už máme obsazenou většinu vedoucích pozic, ale ještě nemáme celý tým. Hovoříme o téměř $50 milionech ročně. A na podzim se ukáže, že najímání personálu není všechno. Jsou tu podniky jako event F1 v Londýně, které jsou podle nás důležité, když chceme být aktivnější a dělat více pro vztah s fanoušky.

Také spolupracujeme s partnery na digitální platformě, protože dnes vlastně žádnou přiměřenou nemáme. Takže do ní investujeme, abychom se mohli posunout dál. V nejbližších měsících odhalíme naše plány v této oblasti."

Carey kromě toho řekl, že F1 se zbavuje masivních dluhů. Z účetních knih už zmizely půjčky, které dosahovaly přibližně jedné miliardy dolarů, čehož si už všimli i ratingové agentury. Roční úrokové náklady mají klesnout o přibližně $90 milionů. Greg Maffei médiím prozradil, že velká většina Careyho platu se bude odvíjet od hospodářských výsledků F1 a ceny jejích akcií.
reklama
reklama

Komentáře ke článku