• 16.01.2018 Neutral Robert Kubica se stal rezervním a vývojovým pilotem Williamsu ve F1

• 16.01.2018 Neutral Jako druhý jezdec Williamsu ve F1 byl potvrzen Sergej Sirotkin

Alesi si ve Spa připsal třetí vítězství

GP3 ve Spa-Francorchamps - nedělní závod.

Z pole position poprvé ve své kariéře startoval Julien Falchero ze stáje Campos, za sebou měl však silnou konkurenci v podobě pilotů Tridentu v pořadí Alesi, Tveter, Boccolacci.

Nejlepší start se povedl Alesimu a dostal se přes Falchera do vedení. Francouz se udržel alespoň na druhém místě, následovaný Tveterem a Boccolaccim.

Ve třetím kole však došlo ke kontaktu mezi Boccolaccim a Aitkenem v bitvě o čtvrté místo.Oba piloti ze závodu odstoupili. Na čtvrté místo se posunul Russell a vydal se na stíhací jízdu.

Tveter zaútočil na Falchera, předjel ho a zařadil se na druhé místo. Na pilota Camposu zaútočil i v té době nejrychlejší jezdec na trati Russell. Také jeho pokus byl úspěšný a zařadil se na třetí pozici.

Alesi si mezitím držel vedení. Ale Russell se nehodlal se svou třetí pozicí smířit a začal útočit. Nejdříve zdolal Tvetera a pak začal stahovat i Alesiho. Nakonec se mu stačil přiblížit jen na vteřinu a zaútočit již nedokázal.

V závěru závodu Fukuzumi zaútočil na Falchera a získal jeho čtvrtou pozici. Falchero se tak po startu z pole position musel spokojit s pátým místem v cíli. Zato Alesi si připsal třetí vítězství v řadě, alespoň pokud jde o nedělní závody. Tveter získal své druhé pódium. Ovšem z celého závodního víkendu vyšel nejlépe Russell: zvítězil v kvalifikaci i v hlavním závodě, získal nejrychlejší kolo a v neděli vše završil druhým místem. V šampionátu má již náskok 36 bodů na svého kolegu Aitkena.