reklama

Novinky

  • 19.03.2018 Neutral Nové hyperměkké pneumatiky nebudou ve VC Austrálie použity

  • 14.03.2018 Neutral Zástupce ředitele VC F1 Laurent Mekies údajně přechází ze služeb FIA k Ferrari

  • 14.03.2018 Bad Podle prezidenta FIA Jeana Todta má 70 procent týmů F1 závažné finanční problémy.

Facebook Instagram
reklama
reklama

Piquet přestupuje z NextEV do Jaguaru

Piquet přestupuje z NextEV do Jaguaru

Britský výrobce nechce být znovu poslední

Další stájí, která oznámila svoji jezdeckou sestavu pro sezonu 2017/18, je Jaguar. Do svých řad se mu podařilo zlákat expilota F1 Nélsona Piqueta juniora.

Britská automobilka vstoupila do seriálu teprve loni a zatím hrála roli outsidera, což se projevilo i posledním místem v týmovém hodnocení. To už její šéfové nehodlají znovu dopustit. K posunu vzhůru má přispět prohloubená technická spolupráce s Williams Advanced Engineering a také Piquetův příchod. Syn trojnásobného šampiona F1 nahradil Adama Carrolla, s jehož výkony panovala značná nespokojenost. Do druhého monopostu bude i nadále usedat Novozélanďan Mitch Evans.

Brazilec nastupuje ve Formuli E od jejího vzniku a je jejím prvním mistrem. Titulu dosáhl v sezoně 2014/15 s Teamem China. Od té doby ale nevyhrál jediný závod a jeho vztahy se zaměstnavatelem, který se postupně přejmenovával na NextEV a pak na NextEV Nio, se postupně zhoršovaly. Přesto s ním v létě prodloužil smlouvu. Přestup ke konkurenčnímu Jaguaru je proto do jisté míry překvapující.

 

 Nélsinho Piquet (vlevo) s týmovým kolegou Mitchem Evansem

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku