reklama

Novinky

  • 23.04.2018 Neutral Přerušený závod IndyCar v Alabamě vyhrál Josef Newgarden

  • 23.04.2018 Good Syn slavného herce Paul Belmondo, účastník 7 velkých cen F1, slaví 55. narozeniny

  • 23.04.2018 Bad Závod IndyCar v Alabamě byl kvůli dešti přerušen a dokončí se v pondělí

Facebook Instagram
reklama
reklama

Stroll zabránil Kubicově testu s Williamsem v Japonsku

Stroll zabránil Kubicově testu s Williamsem v Japonsku

Polák teď neví, jak tým přesvědčí o připravenosti na návrat

Minulý týden se v médiích objevila informace, že Robert Kubica usiluje o sedačku Williamsu a příští rok by mohl nahradit Felipeho Massu. Tým z Grove chtěl Poláka nechat v Japonsku jezdit v jednom ze svých starších vozů, aby získal přesné informace o tom, jak moc ho omezuje staré zranění ruky, jež na roky přerušilo jeho kariéru jezdce F1. Tytéž média nyní informují, že s toho nic nebude, protože rodina Strollů nesouhlasila.

Přestože miliardář Lawrence Stroll štědře přispívá do rozpočtu Williamsu, dostává za to pouze jednu závodní sedačku pro svého syna a o jeho týmovém kolegovi nerozhoduje, alespoň ne přímo. Vozy Williams FW36 z roku 2014, na které se již nevztahuje omezení testování, se ale nacházejí v Suzuce jenom díky tomu, že tam Lance Stroll trénoval jednou před a jednou po  Velké ceně Singapuru. Je to součást vývojového programu, který Williamsu proplácí kanadský podnikatel. Ten rozhodl, že testovací tým balí kufry a oba vozy se již plaví do Texasu, aby si jeho syn okruh vyzkoušel dříve, než začne víkend Velké ceny USA.

Rozhodnutí může významně snížit Kubicovy šance na návrat. Mohl by s jiným starším vozem testovat na některém z evropských okruhů, jenže by musel sehnat peníze na kompletní "výjezd" testovacího týmu, což by vůbec nebyla levná záležitost a Williams to ze svého platit nechce. To nejspíš zvyšuje šance Paula di Resty, jenž je s Kubicou a Massou na krátkém seznamu potenciálních týmových kolegů Lanceho Strolla na sezonu 2018.

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500