reklama

Novinky

  • 23.04.2018 Neutral Přerušený závod IndyCar v Alabamě vyhrál Josef Newgarden

  • 23.04.2018 Good Syn slavného herce Paul Belmondo, účastník 7 velkých cen F1, slaví 55. narozeniny

  • 23.04.2018 Bad Závod IndyCar v Alabamě byl kvůli dešti přerušen a dokončí se v pondělí

Facebook Instagram
reklama
reklama

Audi úplně přepracovalo pohonnou jednotku

Audi úplně přepracovalo pohonnou jednotku

Šéfem továrního týmu se stal McNish

Po dvou letech spolupráce s týmem Hanse-Jürgena Abta vstupuje Audi do seriálu Formule E jako plnokrevná tovární organizace. Její slavnostní představení se odehrálo v sídle Audi Sport v německém Neuburgu.

Stáj se i nadále může spoléhat na služby své největší hvězdy, úřadujícího šampiona Lucase di Grassiho. Sedačku uhájil i Daniel Abt, byť se spekulovalo, že by ho mohl nahradit některý ze smluvních pilotů ingolstadtské automobilky.

Jméno Abt však už nefiguruje v kolonce šéfa týmu. Tento post bude nově zastávat sedmačtyřicetiletý Allan McNish, účastník 16 VC F1 (s Toyotou v roce 2002), ale hlavně trojnásobný vítěz 24 hodin v Le Mans (1998, 2008 a 2013).

Monopost nese název Audi e-tron FE04, což je zjevnou reminiscencí na slavnou éru prototypů ve vytrvalostních kláních. Designéři pro něj zvolili kombinaci bílé, zelené a černé barvy. Pro snazší rozpoznání bude mít Di Grassiho auto bílou špičku, zatímco Abtovo červenou.

Důležitější jsou ovšem změny, které nejsou vidět na první pohled. „Společně s naším technologickým partnerem, firmou Schaeffler, jsme vyvinuli zcela nové pohonné ústrojí. V důsledku toho má vůz také úplně jiný zvuk,“ uvedl ředitel Audi Sport Dieter Gass.

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500