Hamilton dal Vettelovi půl sekundy

VC USA - 1. trénink

Vítězem prvního tréninku na VC USA se stal Lewis Hamilton a nenechal tak nikoho na pochybách, že chce jít vstříc čtvrtému titulu mistra světa.

Okruh v Austinu jezdce přivítal chladným a deštivým počasím. Teplota se nedostala přes 20°C a mírně pršelo. Vzhledem k mokré trati se skoro nikdo nehrnul ven z boxů. V první čtvrthodině zajeli měřený čas pouze jezdci Mercedesu a Red Bullu, na průběžném prvním místě byl Hamilton. Kvůli mokré vozovce nebyla nouze o smyky a výlety mimo trať, do problému se dostali Daniel Ricciardo, Sean Gelael či Esteban Ocon.

Před koncem první půlhodiny vystřídal Hamiltona v čele Max Verstappen. To už přestalo pršet a trať postupně osychala. Po čtyřiceti minutách se na první místo vyhoupl Sebastian Vettel, který jako první zajel měřený čas na pneumatikách do sucha (1:45,960). O dalších patnáct minut později obul suché pneumatiky i Ricciardo a na téměř oschlé trati nadělil druhému Vettelovi více než 5,5 sekundy (1:40,297). Následně ještě o téměř sekundu zrychlil a zajel čas 1:39,366.

I ostatní jezdci ale stlačovali časy dolů. Ricciardo byl překonán Hamiltonem, Verstappenem a Valtterim Bottasem. Hned za Hamiltona se poté dostal Vettel. V poslední čtvrthodině však začalo opět drobně poprchávat a tak se pořadí již dále neměnilo. Na konci výsledkové listiny byl Fernando Alonso, který nezajel žádný měřený čas.