reklama

Novinky

  • 23.04.2018 Neutral Přerušený závod IndyCar v Alabamě vyhrál Josef Newgarden

  • 23.04.2018 Good Syn slavného herce Paul Belmondo, účastník 7 velkých cen F1, slaví 55. narozeniny

  • 23.04.2018 Bad Závod IndyCar v Alabamě byl kvůli dešti přerušen a dokončí se v pondělí

Facebook Instagram
reklama
reklama

Massa: Perfektní závod na rozloučenou

Massa: Perfektní závod na rozloučenou

Strolla iritoval líný motor

Zpočátku to pro Williams vypadalo na Interlagosu báječně. Felipe Massa se v úvodu usadil na šesté a Lance Stroll na třinácté příčce. Konečná realita ale byla o něco horší. Zatímco však sedmé místo loučícího se Brazilce lze považovat za úspěch, jeho kolega byl posledním klasifikovaným jezdcem.

Byl to perfektní závod se vším, co k němu patří. Měl jsem skvělý start, předjel několik aut, pak výborně zvládl restart a posléze se dostal před Alonsa. To hlavně bylo důležité pro dobrý výsledek. V závěru jsem si pohlídal pneumatiky a mohl jsem cílem projet s hrdě vztyčenou hlavou. Dnes to bylo hodně emotivní, na okruhu, které pro mě tolik znamená,“ sděloval zjevně pohnutý Massa.

Stroll se naopak bude snažit tuto neděli co nejdříve vytěsnit z paměti. Kolo za kolem ztrácel na všechny konkurenty včetně sauberů. Jediným v dosahu byl další nešťastník Grosjean. „Na starých gumách jsem se na něj dotáhl, jenže ani s pomocí DRS jsem ho nedokázal předjet. V závěru jsem už, pokud šlo o obutí, hodně riskoval a málem to vyšlo. Snad to dopadne v Abú Zabí lépe,“ povzdechl si kanadský talent, jemuž brazilský víkend totálně nevyšel.

 

Paddy Lowe, technický ředitel Wiliamsu, především vyzvedl Massův výkon: „Alonso na něj vyvíjel opravdu masivní tlak, ale on se nenechal znervóznit. Pošetřil až do finiše všechny důležité systémy, především pneumatiky, a dojel tak jako nejlepší ze zbytku světa. Vyšla nám i strategie, kdy jsme odrazili pokus McLarenu o undercut. Pokud jde o Lanceho, motor jeho vozu bohužel neustále ztrácel sílu. Příliš dlouho zůstal trčet za Grosjeanem, což mělo zničující vliv na jeho gumy.

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500