reklama
reklama

Novinky

  • 09.12.2017 Good Max Verstappen získal na vyhlašování mistrů světa cenu FIA Osobnost roku

  • 08.12.2017 Neutral Jean Todt byl v Paříži znovu zvolen prezidentem FIA

  • 03.12.2017 Neutral Po diskvalifikaci Abta se vítězem v Hong Kongu stal Felix Rosenqvist (Mahindra)

Facebook Instagram
reklama
reklama

Kanadská e-prix je v ohrožení?

Kanadská e-prix je v ohrožení?

Nová starostka Montrealu nechce závody v centru

Na první pohled to vypadá velkolepě. Tichoučké monoposty se prohánějí ve stínu mrakodrapů, Kolosea nebo Eifelovky. Jenže plány na trvalé umístění tratí pro Formuli E v centrech světových velkoměst dostávají povážlivé trhliny.

Po nedobrých zkušenostech přesunul Berlín místo konání na bývalé letiště Tempelhof, New York nepustil závody na Manhattan a také Řím zvolil lokalitu na periferii. Nejnověji to vypadá, že s Downtownem se šampionát rozloučí i v Montrealu.

Alespoň takový názor zastává jeho nová starostka Valerie Planteová. Argumentuje tím, že letošní dvoudenní klání přišlo městskou kasu na úctyhodných 24 milionů kanadských dolarů, z nichž velká část padla na nouzová opatření, nutná vzhledem k záboru důležitých dopravních tepen. Rovněž mnozí obyvatelé vyjadřovali s přijatými omezeními zásadní nesouhlas.

Planteová proto navrhuje, aby se podnik přestěhoval na okruh Gillese Villeneuvea, který je domovem VC Kanady F1. Jenže to je přesně to, co promotér Formule E Alejandro Agag, zakládající si na výlučnosti svého dítěte, nechce. Prozatím se omezil na nic neříkající mediální výstup, spojený s nabídkou dalšího jednání.

reklama
reklama

Komentáře ke článku