reklama

Novinky

  • 19.03.2018 Neutral Nové hyperměkké pneumatiky nebudou ve VC Austrálie použity

  • 14.03.2018 Neutral Zástupce ředitele VC F1 Laurent Mekies údajně přechází ze služeb FIA k Ferrari

  • 14.03.2018 Bad Podle prezidenta FIA Jeana Todta má 70 procent týmů F1 závažné finanční problémy.

Facebook Instagram
reklama
reklama

Nyck de Vries bude jezdit za Premu

Nyck de Vries bude jezdit za Premu

V týmu tak doplní Gelaela

Tým Prema minulý týden oznámil  Seana Gelaela jako svého prvního pilota, a dnes již víme, kdo usedne do druhé sedačky. Bude to Nyck de Vries. Dnes 22letý Nizozemec sbíral úspěchy nejdříve na motokárách a pak v juniorských sériích již od útlého věku. Například v roce 2014 se stal šampionem Formule Renault 2.0. Zároveň  je členem juniorského programu McLarenu.  Letos odjel svou první sezonu ve formuli 2, nejdříve se stájí Rapax, se kterou získal vítězství v Monaku. Poté přestoupil do týmu Racing Engineering.

Stáj Prema působí ve formuli 2 zatím dva roky a v obou ročnících vybojovala titul. Dá se tedy počítat s tím, že De Vries bude jedním z hlavních kandidátů na titul.

„Nejdříve ze všeho bych chtěl poděkovat všem, co se přičinili o tuto příležitost. Jsem potěšen, že jsem se připojil k tak úspěšnému týmu jako je Prema, a chci mu poděkovat za to, že mi věří. Známe se již nějakou dobu, takže konečně s ním závodit je velmi vzrušující a nemohu se dočkat, až se vrátím do Itálie. Velice se těšíme na nové výzvy, které FIA formule 2 přinese společně s novým vozem v roce 2018. Bude to šampionát se silnou konkurencí, nechť nejlepší zvítězí!“ uzavírá Nyck.

reklama
reklama

Komentáře ke článku