reklama

Novinky

  • 22.03.2018 Neutral FIA nařídila na konci 1. a 2. tréninku nácvik startu - kvůli zařízení Halo

  • 22.03.2018 Good Sebastian Vettel pojmenoval svůj nový monopost Gloria

  • 21.03.2018 Bad Trojnásobný mistr světa F1 Ayrton Senna by se dnes dožil 58 let

Facebook Instagram
reklama
reklama

HWA bude pomáhat Venturi

HWA bude pomáhat Venturi

Mercedes vysílá svůj předvoj

Mercedes je zase o krůček blíž ke vstupu do Formule E. Poté, co vyslal k Venturi svoje smluvní jezdce Mara Engela a Edoarda Mortaru, uzavřela nyní s touto monackou stájí dohodu o technické spolupráci společnost HWA.

Tato firma, založená v roce 1998, je zodpovědná za přípravu vozů Mercedes v DTM a staví motory této značky pro formuli 3. V Deutsche Tourenwagen Masters má na svém kontě sedm titulů a v současnosti do něj nasazuje šest aut.

Venturi je relativně malým výrobcem. Ve Formuli E jsou ale přítomní velcí hráči a další přicházejí. Proto je pomoc HWA pro nás velkou výhodou,“ prohlásil Engel. „Je třeba ovšem podotknout, že za uplynulých dvanáct měsíců jsme sami udělali velký pokrok. Přišli k nám důležití lidé, jako šéfinženýr Jacky Eeeckelaert s bohatou praxí z F1. Jejich zkušenosti jsou tím, co nám pomůže vzhůru. Doufám, že se to brzy projeví ve výsledcích.

Německý závodník v té chvíli netušil, že se jeho přání naplní tak brzy. V hongkongské ouvertuře totiž dojel v neděli Mortara na nečekaném druhém místě.

reklama
reklama

Komentáře ke článku