reklama
reklama

Novinky

  • 09.12.2017 Good Max Verstappen získal na vyhlašování mistrů světa cenu FIA Osobnost roku

  • 08.12.2017 Neutral Jean Todt byl v Paříži znovu zvolen prezidentem FIA

  • 03.12.2017 Neutral Po diskvalifikaci Abta se vítězem v Hong Kongu stal Felix Rosenqvist (Mahindra)

Facebook Instagram
reklama
reklama

HWA bude pomáhat Venturi

HWA bude pomáhat Venturi

Mercedes vysílá svůj předvoj

Mercedes je zase o krůček blíž ke vstupu do Formule E. Poté, co vyslal k Venturi svoje smluvní jezdce Mara Engela a Edoarda Mortaru, uzavřela nyní s touto monackou stájí dohodu o technické spolupráci společnost HWA.

Tato firma, založená v roce 1998, je zodpovědná za přípravu vozů Mercedes v DTM a staví motory této značky pro formuli 3. V Deutsche Tourenwagen Masters má na svém kontě sedm titulů a v současnosti do něj nasazuje šest aut.

Venturi je relativně malým výrobcem. Ve Formuli E jsou ale přítomní velcí hráči a další přicházejí. Proto je pomoc HWA pro nás velkou výhodou,“ prohlásil Engel. „Je třeba ovšem podotknout, že za uplynulých dvanáct měsíců jsme sami udělali velký pokrok. Přišli k nám důležití lidé, jako šéfinženýr Jacky Eeeckelaert s bohatou praxí z F1. Jejich zkušenosti jsou tím, co nám pomůže vzhůru. Doufám, že se to brzy projeví ve výsledcích.

Německý závodník v té chvíli netušil, že se jeho přání naplní tak brzy. V hongkongské ouvertuře totiž dojel v neděli Mortara na nečekaném druhém místě.

reklama
reklama

Komentáře ke článku