reklama

Novinky

  • 20.03.2018 Neutral Podle výzkumu by fanoušci F1 uvítali v rámci VC také klání historických monopostů

  • 19.03.2018 Neutral Nové hyperměkké pneumatiky nebudou ve VC Austrálie použity

  • 14.03.2018 Neutral Zástupce ředitele VC F1 Laurent Mekies údajně přechází ze služeb FIA k Ferrari

Facebook Instagram
reklama
reklama

Pitstopy ve Formuli E nebudou

Pitstopy ve Formuli E nebudou

Místo toho se zavedou dva různé jízdní režimy

Na zasedání Světové rady motoristického sportu se diskutovalo rovněž o úpravách pravidel Formule E. Ta se od příští sezony obejde bez nutné zastávky k výměně monopostů. Hledal se proto jiný prvek, který by klání dodal potřebné napětí.

Bylo rozhodnuto, že pitstop se, ani v nějaké odlišné podobě, nevrátí. Místo toho budou jezdci využívat dva jízdní režimy. V tom bonusovém dojde ke zvýšení výkonu a zlepšení času na kolo o zhruba sekundu. Zatím ovšem není známo, jak to prakticky bude fungovat, ani jaký rozdíl v kW mezi oběma módy bude.

Délka e-prix zůstane stejná, takže místo dosavadních 50 až 60 minut ji účastníci zvládnou, teď už bez povinnosti zajíždět k mechanikům, zhruba za tři čtvrtě hodiny. Zachován je i stávající formát podniku, kdy se tréninky, kvalifikace i vlastní závod uskuteční během jediného dne.

Zrušen od ročníku 2018/19 je naopak dodatkový bod za nejrychlejší kolo. Místo toho bude odměněn pilot, který prokáže nejlepší schopnost hospodařit s energií. I zde ještě bližší specifikace chybí.

reklama
reklama

Komentáře ke článku