reklama

Novinky

  • 22.04.2018 Good Christian Lundgaard vyhrál čtvrtý závod Euroserie formule Renault a celkově vede

  • 22.04.2018 Neutral Nico Rosberg bude mít vlastní jezdeckou školu

  • 22.04.2018 Good Vítězem kvalifikace na závod IndyCar v Alabamě se stal Josef Newgarden

Facebook Instagram
reklama
reklama

Slabomyslný Verstappen a hazardér Hamilton

Slabomyslný Verstappen a hazardér Hamilton

Spor o viníka kolize pokračuje

Ještě v pondělí doznívá střet pánů Verstappena a Hamiltona v úvodu VC Bahrajnu. Jak známo, hůře to dopadlo pro Nizozemce, který byl nucen následně odstoupit. Přesto na něj jeho protivník dští oheň a síru.

Je ovšem pravda, že už v průběhu závodu přisoudil Verstappen veškerou vinu právě obhájci titulu („Měl vlevo ještě dost místa, přesto najel na moje levé zadní kolo a poškodil diferenciál.“). Ten si to nenechal líbit. Mikrofony zachytily jeho diskusi s kolegou Valtterim Bottasem před ceremoniálem na pódiu. Pilota Red Bullu v ní k pobavení přihlížejícího Sebastiana Vettela označil za „slabomyslného“ (jde o velmi umírněný překlad).

V kritice pokračoval i poté, co poněkud „vychladl“: „Vůbec k tomu nemělo dojít. Mezi jezdci musí existovat určitý respekt. I pro něj to mělo špatné následky, protože si zničil celý závod. V poslední době dělá příliš mnoho chyb. Tento manévr byl úplně zbytečný.

 

Lewis Hamilton se zase jednou rozzlobil

 

Dnes si ještě přisadil: „Takovými akcemi, které svědčí o nezralosti a nevyježděnosti, Red Bull nic nedokáže. Pokud by v autě seděl Fernando (Alonso), tak by týmu přivezl pěkné body. A myslím, že já také.“

Na obranu svého svěřence přispěchali lidé od Red Bullu. Helmut Marko považuje celou záležitost za čistě závodní incident: „Max už byl skoro před ním, když do něj tvrdě narazil. Gumy, převody a diferenciál byly v tu ránu pryč. Lewis měl veliké štěstí, že z toho vyvázl bez šrámů. Tak už to chodí.“ Podobného názoru je také Christian Horner: „Byl to příliš riskantní manévr. Hamilton při něm málem přišel o přední křídlo. Zatáčku měl tak jako tak prohranou. Jsou okamžiky, kdy to musíš vzdát. Akceptuji však, že se na to někdo může dívat jinak.“

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500