reklama

Novinky

  • 22.04.2018 Good Christian Lundgaard vyhrál čtvrtý závod Euroserie formule Renault a celkově vede

  • 22.04.2018 Neutral Nico Rosberg bude mít vlastní jezdeckou školu

  • 22.04.2018 Good Vítězem kvalifikace na závod IndyCar v Alabamě se stal Josef Newgarden

Facebook Instagram
reklama
reklama

Staré formule jdou na dračku

Staré formule jdou na dračku

Baterie najdou další uplatnění

Kam s nimi? Se zavedením monopostů druhé generace řeší Formule E problém, co s těmi současnými. Respektive s jednou jejich částí – bateriemi.

Vyhodit je někde na skládku by image ekologického šampionátu poněkud pošramotilo. Jeho promotér Alejandro Agag proto navrhuje jiné řešení: „Rozhodně nejsou zralé k likvidaci. Mají před sebou ještě dlouhou životnost. Uplatnění by mohly najít například v laboratořích.“ Dalšími potenciálními odběrateli jsou školy nebo je lze využít pro ukládání sluneční energie. „Určitě se jich nebudeme bezhlavě zbavovat. Mohou nám stále prokázat dobré služby.

Agag je zároveň přesvědčen, že v budoucnu se z recyklace již nepotřebných baterií stane výnosný byznys: „Až 99 % z nich se dá znovu zpracovat.

Na ocet nezůstanou ani podvozky. Podle Agaga se již nyní hlásí zájemci, kteří jimi chtějí obohatit svoje sbírky. „Tato auta vstoupí do historie. Za čtyřicet, padesát let budou mít značnou hodnotu,“ tvrdí. Sám plánuje jedno zakoupit – to, které vyhrálo první e-prix. „Poptávka je značná, hodlají je využívat rovněž firmy pro svoje eventy. Pár si jich necháme i my,“ dodává.

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500