reklama

Novinky

  • 22.04.2018 Good Christian Lundgaard vyhrál čtvrtý závod Euroserie formule Renault a celkově vede

  • 22.04.2018 Neutral Nico Rosberg bude mít vlastní jezdeckou školu

  • 22.04.2018 Good Vítězem kvalifikace na závod IndyCar v Alabamě se stal Josef Newgarden

Facebook Instagram
reklama
reklama

Který z jezdců zavinil safety car?

Který z jezdců zavinil safety car?

Toro Rosso: Chyba v komunikaci

Daniel Ricciardo by nejspíš dnešní závod nevyhrál, kdyby na trať nevyjel safety car. Ten byl nezbytně nutný, protože na trati se povalovaly úlomky dvou vozů týmu Toro Rosso. Který z jezdců zapříčinil jejich kolizi a změnil vývoj celého závodu? Takové kolize juniorského týmu Red Bullu jsme neviděli od doby, kdy za něj závodili Max Verstappen a Carlos Sainz. Podobná rivalita se ale prý mezi Pierrem Gaslym a Brendonem Hartleyem nerýsuje, z kolize oba viní malou nedokonalost v komunikaci.

Kolize byla na první pohled chybou Pierra Gaslyho, který na vnitřní straně zatáčky zablokoval kola a závodní komisaři mu udělili trest. Francouz si však myslel, že se mu týmový kolega uhne z cesty.

"Tým mi do vysílačky oznámil, že mě Brendon na konci rovinky nechá předjet," vysvětloval po závodě Gasly. "Proto jsem čekal, že mě pustí a na konci rovinky jsem jel do vnitřní stopy. Myslel jsem si, že mi tam nechá prostor potřebný k zatočení, jenže on jel normální stopu. Už jsem byl na vnitřní straně a bylo příliš pozdě na to, abych s tím ještě něco mohl udělat. Snažil jsem se zabrzdit a nějak se mu vyhnout, ale už se to nedalo a přišel náraz.

Velká škoda. To poslední, co chcete udělat, je kolidovat s týmovým kolegou, ale asi jsme se nepochopili. Něco jsem si myslel a on zase něco jiného."Gasly také prozradil, že o možnosti prohození pozic kvůli rozdílným strategiím se u Toro Rosso mluvilo před závodem a jezdci se dohodli, že se budou pouštět ve 14. zatáčce. Jenže zatímco Gasly se hrnul vpřed už v nájezdu, Hartley se plánoval uhnout až ve výjezdu, jak to udělal před první zastávkou v boxech.

"Evidentně chyba v komunikaci," prohlásil Novozélanďan. "Pozice jsme si vyměnili i v prvním stintu, protože jsem se trápil s ultraměkkými pneumatikami. Pustil jsem ho ve výjezdu ze čtrnácté zatáčky a napodruhé jsem chtěl udělat přesně totéž. Řekl bych, že si asi myslel, že mu v nájezdu otevírám dveře, ale tak to nebylo."

Gasly, čtvrtý z Bahrajnu, dojel do cíle na 18. pozici. Na Hartleyho voze byla pár kol před koncem zjištěna závada převodovky a závod nedokončil, což mu umožní v Ázerbájdžánu startovat s novou, aniž by ho za to čekala penalizace.

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500