Sauber provázely technické obtíže

Fisichella: 'Nebýt kolize s Ralfem, získali bychom body.'

Monoposty Sauber dojely v Grand Prix Bahrajnu na jedenáctém a dvanáctém místě.

Giancarlo Fisichella si po závodě stěžoval zejména na počínání Ralfa Schumachera.

'Moje auto se zpočátku chovalo dobře, ale po první zastávce v boxech jsem se potýkal s velkou nedotáčivostí. Později to vypadalo, jako kdyby motor ztratil trochu výkonu. Měl jsem rovněž problémy během dvou zastávek v boxech. Když jsem zařadil první rychlostní stupeň, dostal jsem druhý. Ještě musím zmínit střet s Ralfem Schumacherem v třicátém prvním kole. Věřím, že kdyby nebylo těchto problémů a zejména pak kolize s Ralfem, získali bychom dnes body.'

Felipe Massa, který nakonec dojel na dvanáctém místě, ztratil zejména na startu a i později se potýkal s technickými obtížemi.

'Ztratil jsem trochu v první zatáčce, kde bylo velmi těsno. V první polovině závodu jsem se potýkal s nedostatečnou přilnavostí. Rovněž mne trápily silné vibrace, pravděpodobně díky pneumatikám. Auto bylo velmi nestabilní. Po poslední zastávce to bylo mnohem lepší. Celkově to pro nás byl velmi těžký závod.'