Greyhound Star Moto Racing Team dvakrát na stupních vítězů

Hostem týmu byl hráč skupiny Kryštof Nikolas Grigoriadis.

Nová stáj Greyhound Star Moto Racing Team zaznamenala dva vynikající úspěchy během jediného víkendu. V květnových závodech v Mostě se týmové Ferrari 430 Scuderia GT3 hned dvakrát dostalo na stupně vítězů.

Polský závodník Max Stanco dokázal ve Sprintu Divize 4 Mezinárodního mistrovství ČR a středoevropského šampionátu FIA vybojovat třetí místo absolutně. Porazili jej pouze jezdci silnějších vozů DTM. Zároveň ovládl závod Ferrari Super Challenge.

Podobné šance měla stáj i v tříhodinovce Divize 4. Posádka Dan Želinský, Max Stanco vybojovala v kvalifikaci čtvrté místo, když další silné Ferrari 430 týmu Menx skončilo za ní se ztrátou více než vteřiny a porsche Štefana Rosiny na třetí příčce mělo navrch jen pár desetin vteřiny.

Závod skvěle rozjel Dan Želinský. Hned v první zatáčce, obávané šikaně, se odehrála drsná bitva (viz fotografie), kterou mladý Ostravan bravurně zvládl. Poté se ze čtvrtého místa vydal stíhat slovenské porsche s jezdcem DTM Filipem Sládečkou za volantem.

Parádní jízda bohužel skončila v sedmém kole. Ferrari se zastavilo kvůli závadě hydrauliky řazení. Stáj Greyhound Star Moto Racing Team tak musela zapomenout na zcela reálné ambice být na stupních vítězů.

"Byli jsme samozřejmě velmi smutní. Díky výborného nastavení jsme měli  větší rychlost než  konkurenční vozy Porsche a Ferrari. To bylo vynikající a povzbudivé. Šance na stupně vítězů byly naprosto reálné. Věřím, že příště se už nic podobné nebude opakovat," vypráví manažer týmu Greyhound Star Moto Racing Team Rudolf Želinský.

"Podobně jako v Brně odešla hydraulika, jen na jiném místě systému. Věřím, že jsme si porci smůly už vybrali. Jinak auto opět fungovalo výtečně. Žádný větší problém jsme až do 7 kola nemuseli řešit. S Maxem jsme navíc vyrovnaná dvojice, takže šance na úspěch byla velmi silná," říká jednadvacetiletý Dan Želinský.

Hostem stáje Greyhound Star Moto Racing Team byl trumpetista a zpěvák skupiny Kryštof Nikolas Grigoriadis. Vedle diskusí s Danem a dalšími členy týmu také okusil, jaké to je sedět za volantem silného závodního Ferrari 430 Scuderia GT3. Poznal atmosféru v boxech, na startovním roštu či přímo na trati.

"Motorsport mě velice baví, pozvánku týmu Greyhound Star Moto Racing Team jsem proto nemohl odmítnout," tvrdí hudebník. "Moc mě mrzela smůla v podobě odstoupení Dana s Maxem. Těšil jsem se, jak budu posádce fandit. Snad se jim příště zadaří  a já udělám vše, abych se mohl zase přijet podívat."

Mezinárodní mistrovství ČR Divize 4 bude pokračovat 4. až 6. Června 2010 opět v Mostě.