Při premiéře na městské trati vyhrál kvalifikaci Sirotkin

Auto GP, Marakeš - kvalifikace

Sergej Sirotkin vybojoval svou premiérovou pole position v Auto GP v kvalifikaci na první závod třetího podniku v Marakeši, přestože se jedná o jeho první závodní zkušenost na městské trati.

Teprve šestnáctiletý Rus se pro kvalifikaci rozhodl vrátit k nastavení, které používal v prvním volném tréninku, a přestože mu přerušení červenými vlajkami nedovolilo dostat maximum z pneumatik a pomalejší jezdci ovlivnili jeho nejlepší kolo, dokázal vybojovat první pozici na startovním roštu.

Bitva o pole position však byla těsná, na druhém místě totiž skončil Pål Varhaug, který na Sirotkina ztratil pouhých 0,078 sekundy. Třetí Sergio Campana byl přitom jen o dalších 0,009 sekundy pozadu.

Spolu s Campanou se do druhé řady postaví zkušený Novozélanďan Chris van der Drift v barvách týmu MP Motorsport.

Lídr průběžného pořadí Adrian Quaife-Hobbs si vyjel až páté místo na startovním roštu před šestým Giacomem Riccim, který způsobil jednu ze dvou červených fází. Druhé přerušení měl deset minut před koncem kvalifikace na svědomí Giuseppe Cipriani.

První desítku doplnili sedmý Giancarlo Serenelli, osmý Víctor Guerin, devátý Facu Regalía a desátý Daniel de Jong.

První desítku uzavírají devátý Antonio Spavone a desátý Daniel de Jong.

Do kvalifikace vůbec nenastoupil Max Sněgirev z týmu Campos Racing, kterého potkaly potíže s převodovkou.