Brněnský závod série LMS byl zrušen!

Pořadatel zrušil po nezájmu účastníků další závody.

Postup při vracení vstupenek je uveden na tomto odkazu Zde

Již koncem minulého týdne uveřejnil motoristický magazín Autosport zprávu o zrušení zbývajících dvou podniků evropského mistrovství LMS. Dnes tuto informaci potvrdila na svých stránkách pořadatelská společnost. Následně s podrobnostmi ohledně vracení již zakoupených vstupenek uvedl zprávu i jeden ze dvou dotčených okruhů, Automotodrom Brno.

Vytrvalostní série LMS byla v minulosti delší dobu v hledáčku brněnského okruhu, ale teprve loni se podařilo vše dotáhnout do zdárného konce. Závod nedaleko moravské metropole měl být na programu ve dnech 7. – 9. září letošního roku.

Pořadatelem je francouzská společnost ACO, která původní vytrvalostní šampionát Le Mans Series po předchozích pohárových závodech mimo starý kontinent, letos přeměnila na světové mistrovství World Endurance Series (WEC). Souběžně je nadále pořádána americká verze (ALMS) a bylo rozhodnuto o uspořádání evropské verze (ELMS) na základech původní LMS. Ta byla jednak ochuzena o špičkové prototypy třídy LMP1 (určeny pro WEC), ale také o řadu účastníků z dalších tříd. Výsledkem byl pokles účastníku z obvyklých čtyř až pěti desítek vozů.

První letošní závod začátkem dubna na okruhu Paul Ricard přivítal jen 23 aut. Záhy byl zrušen květnový závod v belgickém Zolderu. Pořadatel se pokusil nejprve nalákat účastníky z WEC a ALMS, později i poprvé umožnit účast početnému poli vozů třídy GT3. Snaha se minula účinkem a výsledkem byl nedávný závod na britském okruhu Donnington. Počet 18 původně přihlášených zájemců se zmenšil na pouhých třináct (převážně prototypy), přesto byl tentokráte závod uspořádán (původně byl stanoven limit minimálně na 25 aut).

Nyní je tady očekávané završení situace, kdy bylo rozhodnuto o zrušení posledních dvou závodních víkendů (Brno a Algarve). Účastníkům ELMS byla nabídnuta možnost účastnit se říjnového finále ALMS na okruhu Road Atlanta. Pořadatelé se chtějí soustředit na následující ročník a v září představit plány na rok 2013.

Vedení brněnského okruhu zítra zveřejnění postup v případě vracení již zakoupených vstupenek, případně jejich zvýhodněnou výměnou na závod GP (více Zde anebo na stránkách okruhu Zde).