• 23.03.2024 Good Roman Staněk vybojoval ve sprintu v Austrálii 2. místo

• 22.03.2024 Good Vettel bude testovat Porsche 963 LMH.

Rosenqvistovi patřil také druhý sobotní závod

Evropská F3, Red Bull Ring - 2. závod

Felix Rosenqvist byl v sobotních závodech Evropského šampionátu Formule 3 na Red Bull Ringu, když triumfoval i v tom odpoledním, který byl zkrácen kvůli havárii Alexe Lynna a Luise Felipe Deraniho.

Rosenqvist využil pomalého startu Daniila Kvyata a v první zatáčce se dostal před něj na druhou pozici. V následující zatáčce se pak dostal do vedení, když předjel Lucase Wolfa.

Od té chvíle byl závod zcela ve Švédově režii, když si připsal i ve druhém sobotním závodě vítězství a opět se přiblížil vedoucímu muži průběžného pořadí Raffaele Marciellovi.

Kvyat se však rychle zpamatoval z pokaženého startu a už ve třetí zatáčce se dostal před Wolfa na druhou pozici, kde také závod dokončil.

Zatímco na čele byla situace jasná, přiostřovat se začalo v souboji o čtvrtou pozici mezi Nicholasem Latifim a Svenem Müllerem. Souboj se vyostřil v sedmém kole, kdy Latifi zaútočil ve třetí zatáčce na Müllera a lehce jej vytlačil mimo trať. Vnitřkem se před oba pak natlačil domácí Lucas Auer.

Auer se koly otřel o Latifiho monopost a začal jej tlačit na Müllera, zatímco všichni tři jeli bok po boku. Latifi s Müllerem následně kolidovali a museli odstoupit ze závodu.

Na čtvrtou pozici se tak dostal Auer, který velmi rychle stáhl ztrátu na Wolfa ze sedmi na 2,4 sekundy, ovšem krátce na to byl závod předčasně ukončen a Auer tak nedostal příležitost přiblížit se více.

Závod byl ukončen po havárii Lynna a Deraniho, ke které došlo poté, co Brit svého brazilského soupeře překonal ve druhé zatáčce. Na následující rovince jeli oba piloti bok po boku, těsně před zatáčkou však mezi oběma došlo ke kontaktu a Lynn následně narazil do bariéry.

Derani dojel s poškozeným zavěšením do boxů, kde rovněž odstoupil. Nakonec však byl klasifikován na 11. místě, jelikož výsledky závodu byly sestaveny podle průjezdu posledním kolem.

vyloučen

Nejrychlejší kolo závodu: Felix Rosenqvist (kfzteile24 Mücke Motorsport) - 1:25.921